Avatar uživatele
lopp

Roste trava i sama?

Vyroste mi trava tam, kde jsem ji nezasela nebo zasadne ne? Nekde na zahrade, de jsem nic nesela mi opravdu vyrostlo cosi,co vypada jako trava.Jedna se o nejakou „plevelovou“ travu nebo jak to s ni je?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5357 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Lencis

Vyroste.. ..ale né taková ta hezká, jakou by asi každý chtěl.. ..jako první vždy uvolněné území obsadí rychle expandující plevele..

Hezký trávník se musí zaset a udržovat, udržovat lze i „plevelový trávník“ plný pampelišek a sedmikrásek… ale je potřeba ho minimálně jednou za 14dní přejet sekačkou, jinak budeš mít na zahradě za chvíli džungli :-p

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nuk nuk

Určitě vyroste i jinde. Pokud necháš traviny odkvést, jejich semena se snadno roznesou po okolí a navíc má většina trav oddenky, kterými se samostatně šíří a vytváří nové rostliny a drny.
Každá travina je v podstatě plevel. Pokud bude tam, kde ji chcete a budete ji udržovat, tak z ní vypěstujete pěkný trávník. Rozroste-li se Vám tatáž rostlina do záhonu s květinami, budete ji považovat za plevel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HONZÍK

joooo urcite,ale nebude rust dlouho!!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dandi

S největší pravděpodobností půjde o jeteliny a pampelišky :) jejich semínka roznáší velice snadno vítr, takže se rychle šíří…pokud chcete kvalitní trávník, tak je dobré koupit travní směs a pak pravidelně zavlažovat a sekat. Doporučuji travní směs pro fotbalová hřiště. Více vydrží a je dost agresivní, takže lépe odbouráva plevel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
miney777

to si piš, že vyroste:-) je to prostě „jenom plevel“…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Attack-design

pokud tam dlouho nerostla tak vyroste pravděpodobně za několik let pokud se tam nebude šlapat

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pisatel

Jak píší ostatní – tráva sama roste, ale anglický trávník bez práce mít nebudete. Pokud chcete trávu bez údržby tak jedině formou umělého trávníku (tady je vidět, jak to pak vypadá: https://www.u­melky.cz/umela-trava/zahrada).

Avatar uživatele
Pisatel

Pardon, správný odkaz je zde: https://www.u­melky.cz/umela-trava/zahrada

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada