lopp

Roste trava i sama?

Vyroste mi trava tam, kde jsem ji nezasela nebo zasadne ne? Nekde na zahrade, de jsem nic nesela mi opravdu vyrostlo cosi,co vypada jako trava.Jedna se o nejakou „plevelovou“ travu nebo jak to s ni je?

Odpovědi
Lencis

Vyroste.. ..ale né taková ta hezká, jakou by asi každý chtěl.. ..jako první vždy uvolněné území obsadí rychle expandující plevele..

Hezký trávník se musí zaset a udržovat, udržovat lze i „plevelový trávník“ plný pampelišek a sedmikrásek… ale je potřeba ho minimálně jednou za 14dní přejet sekačkou, jinak budeš mít na zahradě za chvíli džungli :-p

Nuk nuk

Určitě vyroste i jinde. Pokud necháš traviny odkvést, jejich semena se snadno roznesou po okolí a navíc má většina trav oddenky, kterými se samostatně šíří a vytváří nové rostliny a drny.
Každá travina je v podstatě plevel. Pokud bude tam, kde ji chcete a budete ji udržovat, tak z ní vypěstujete pěkný trávník. Rozroste-li se Vám tatáž rostlina do záhonu s květinami, budete ji považovat za plevel.

HONZÍK

joooo urcite,ale nebude rust dlouho!!!!

Dandi

S největší pravděpodobností půjde o jeteliny a pampelišky :) jejich semínka roznáší velice snadno vítr, takže se rychle šíří…pokud chcete kvalitní trávník, tak je dobré koupit travní směs a pak pravidelně zavlažovat a sekat. Doporučuji travní směs pro fotbalová hřiště. Více vydrží a je dost agresivní, takže lépe odbouráva plevel.

miney777

to si piš, že vyroste:-) je to prostě „jenom plevel“…

Attack-design

pokud tam dlouho nerostla tak vyroste pravděpodobně za několik let pokud se tam nebude šlapat

Pisatel

Jak píší ostatní – tráva sama roste, ale anglický trávník bez práce mít nebudete. Pokud chcete trávu bez údržby tak jedině formou umělého trávníku (tady je vidět, jak to pak vypadá: https://www.u­melky.cz/umela-trava/zahrada).

Pisatel

Pardon, správný odkaz je zde: https://www.u­melky.cz/umela-trava/zahrada