gigi95

Romeo a Julie- k jaké situaci zde došlo?

Ne, tak hluboká není jako studna, ani tak široká jako vrata do kostela. Ale mám jí zrovna dost. Stačí. Poptej se po mně zítra a uvidíš, jak budu usedlý. Na tomhle světě mám po legraci, to mi věř! Hrom do těch vašich rodů! Ten pes, ta krysa, ta myš, ta kočka si přijde a poškrábe člověka k smrti! Takový tlučhuba, takový padouch, takový lump, co šermuje podle logaritmů! – Proč ses, u všech všudy, pletl mezi nás?

Nejlepší odpověď
helena52

Romeův kamarád bojoval s Tybaltem a ten ho zranil,protože jim do souboje Romeo zasáhl a Tybalt využil nepozornosti nepřítele.Zraněný umírá,stěžuje si a vyčítá Romeovi,že se mezi ně pletl.