Avatar uživatele
Natty*

RODINA aneb BABIČKY a VNOUČATA

Jak jsem si všimla u některých rodin je to tak, že děti mají raději babičku z máminy strany než tu z tátovy. U nás je nerozlišují na „hodnou“ a „zlou“… Čím je to způsobeno? Jak je to u vás?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Deli, bolak, Damiana, anonym před 4196 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

U nás jsme vždycky měli rádi obě babičky stejně. Nikdy jsem neslyšel, že by u většiny rodin platilo, že vnoučata mají rádi spíš babičku z matičny strany, než tu z otcovy. Asi to bude nějaký mýtus.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

u nás taky kluci měli radši babičku z mé strany,ale bylo to tím,že rodiče z otcovy strany bydleli daleko,tudíž vnoučata neviděli tak často,a tím pádem si snimi tolik nehráli,taky důvod byl že jeho rodiče jsou mnohem starší než ti mí,ale jinak žádné spory nebyly

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sůwa

Mám pocit, že vztah i mezi prarodiči a vnoučaty se vytváří na základě společné komunikace, kde není, není ani láska. Já měla obě babičky stejně ráda a obě mne hodně naučily, moje děti spíš mou maminku a v případě vnuků od dcery jsem bez konkurence ( jediná babička ).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Stává se to podle mne tam, kde muž nechá „udržování tepla rodinného krbu“ jen nebo z větší části na manželce. Tá má spravidla blíž k matce než ke tchýni, potažmo blíž ke svým rodičům než k manželovým. Pokud se potom jezdí k jedněm starým rodičům častěji než k druhým, nebo jedni jezdí častěji než druzí, logicky může dojít k tomu, že nemají k sobě s vnoučaty stejně blízko. Myslím, že je dobré držet ty vztahy v rovnováze (pokud to vzdálenost dovolí), pak by to nemělo nastat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Neřekla bych, že je to pravidlo. Já mám zkušenosti jiné- naštěstí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Podle mne to není tím, která babička je z čí strany. Naše holky si babičky rozdělily. Mají dokonce tři – moje rodiče se rozvedli a táta se znovu oženil. První dcera si vybrala za tu nej babičku z mojí strany – tu nevlastní. Bere ji na hory, do kina, do divadla, hraje s ní na klavír, na flétnu, rozumí si. Ta menší miluje babičku z manželovy strany. Ač je pracující, čas na hraní, zpívání, malování a čtení knížek si najde vždy a moc ráda. Moje mamka bydlí nejdál, na styku s holkama je to znát. Zas je nej babičkou pro mého synovce, kterého denně vyzvedává ze školy a hlídá, než přijde domů sestra se švagrem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek