Avatar uživatele
Neonka

Rodičům partnera/ky/ by se mělo vykat nebo tykat ? Co je z hlediska etikety správné ? Vykáte nebo tykáte ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Miroslavst, vagra před 4794 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Tchyně a tchán jsou zpravidla starší než snacha (zeť), proto by tykání měli navrhnout oni. Záleží na domluvě. Přesná pravidla nejsou stanovena.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Vykal jsem nejen rodičům manželky, ale též svým tetám a prarodičům. Nám ovšem dnes oba zeťáčci tykají, stejně tak i všechna vnoučata. Záleží na respektu přání a vzájemné dohodě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

Oslovuji je Mami a tati jinak rodičům svého manžela vykám občas mě to ujede a tykám jim ale oni mě vždy řeknou když se omluvím že to nevadí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Když jsem se seznámil s manželkou tak její rodiče mi vykali a já jim také. Moje máma manželce rovněž vykala jakož i ona jí.
Nyní si tykáme všichni, jen oni mi mykají-protože My jsme král Miroslav :D:D:D

Ne, záleží na situaci, vztahu mezi osobami a domluvě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Myslím, že je to na vzájemném vztahu, jaký si mezi sebou vytvoří, pokud si padnou do oka někdo si tyká hned. Rodiče by to měli nejspíš navrhnout . Já si s tatínkem manžela tykám , máme dobrý vztah.Maminka už nežije ,ale taky jsme si tykaly.
Myslím že ,žádné pravidlo na to není.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek