Neonka

Rodičům partnera/ky/ by se mělo vykat nebo tykat ? Co je z hlediska etikety správné ? Vykáte nebo tykáte ?

Nejlepší odpověď
annas

Tchyně a tchán jsou zpravidla starší než snacha (zeť), proto by tykání měli navrhnout oni. Záleží na domluvě. Přesná pravidla nejsou stanovena.

Další odpovědi
dudu

Vykal jsem nejen rodičům manželky, ale též svým tetám a prarodičům. Nám ovšem dnes oba zeťáčci tykají, stejně tak i všechna vnoučata. Záleží na respektu přání a vzájemné dohodě.

panenka

Oslovuji je Mami a tati jinak rodičům svého manžela vykám občas mě to ujede a tykám jim ale oni mě vždy řeknou když se omluvím že to nevadí

Miroslavst

Když jsem se seznámil s manželkou tak její rodiče mi vykali a já jim také. Moje máma manželce rovněž vykala jakož i ona jí.
Nyní si tykáme všichni, jen oni mi mykají-protože My jsme král Miroslav :D:D:D

Ne, záleží na situaci, vztahu mezi osobami a domluvě.

hanulka11

Myslím, že je to na vzájemném vztahu, jaký si mezi sebou vytvoří, pokud si padnou do oka někdo si tyká hned. Rodiče by to měli nejspíš navrhnout . Já si s tatínkem manžela tykám , máme dobrý vztah.Maminka už nežije ,ale taky jsme si tykaly.
Myslím že ,žádné pravidlo na to není.