Rodiče nemají přiměřené tresty, přijde mi, že nás moc trestají. Co myslíte?

Bratr doostal 5 z matiky (je ve 4. třídě) a má zaracha, každej den musí tatkovi ukazovat žk, dostal hodně vynadaný a musí počítat příklady, který mu mamka napsala. Nebo prostě bratr něco neudělá, nebo je drzej a tak, a mamka ho (zrovna před chvilkou) šla potrestat za to, a prostě ho bila, nevím jak to říct, slovo ,,bila" mě přijde jakokdyby ho týrala, ale tak to není, a prostě ho ,,bila" tak, že mu naflákala po hlavě, a já sem začala histerčit, že at ho nebije po hlavě, at po zadku, že bude uplne blbej, nebo že mu něoc udělá, a bratr byl uplně červenej, a tak :(
Nebo prostě nesmím dělat ukoly v nedelu, ted mě mamka řekla že je musím dělat když je venku světlo, abysme šetřili eletrikou a tak, ale já když přijdu ze školy chcu si odpočnout, nechcu hned dělat ukoly, chcu si třeba pustit film a ukoly udělat večer nebo tak nějak........
nebo se pohádám s mamkou, a ona mě hned zabaví notebook, musím si zrušit facebook, a zabaví mobil a foták, mobil už mě dlouho nezabavila, protože já ho skoro nepotřebuju mám ho jen na volání, a stejně nemám furt kredit, a foták mě zabavila a já ho ted už nechci vrátit, protože vím, že by mě hoo zas po cvvíli zabavila a tak, furt na nás mamka ječí, o mě říká že jsem lhářka, herečka a tak :( (herečka jakože hraju na cit nebo neco takovýho) :( A aji sprostě nám nadává například: ty jeden ha*zle a tak :(
muže mě prosím nekdo říct roč to tak dělají? nebo jestli je to normální, jestli takové tresty jsoou všude a já sem jen zaujatá vůci mím rodičům nebo tak neco? dekuju moc :(

Nejlepší odpověď
zzzzz

Haničko rodiče trestají proto, že mají děti rádi, kdyby jim na nich nezáleželo, netrestali by je.

Ukoly se i u nás dělají hned. Také trestám za špatné známky. A víš co, každý rok je 2× vyznamenání:-)))

Další odpovědi
ivzez

Hanko, pětka z matematiky ve 4. třídě je dost ostuda.
Počítání příkladů slouží k tomu, aby se bratr naučil
počítat – to není žádný trest.

A u tebe? Nejsi-li ochotna dodržovat nastavená
pravidla, nemůžeš se divit, že se na tebe někdo zlobí.

Pozastavila bych se akorát nad bitím
a nad nadáváním – bez toho by se výchova
mohla a měla obejít.

Ale děje se to i v jiných rodinách …

redy

Koukám že mamka je nervák,měla by sváma víc mluvit bitím nic nezlepší.
Ale to víš já sem sigel a děti vidím maximálně z okna.Ale jedno vím že bych děti nebila.
Rodiče pro samou práci a shon toho maj taky plný kecky.
Já teda nikdy nebyla bita, babčina si mě hejčká a to umím taky pořádně nas…at 🙂

zjentek

jasně, takový tresty jsou všude ..ve společnosti tomu říkaj teror nebo terorismus
Doplňuji:
zzzzz: a já porád kdo že to vychovává ty vyšinutý občany s vyznamenáním a teď se tady dozvím, že stačí mít dítě rád a už je to ..ty to umíš jasně vysvětlit, to je pěkné

Nevíteto?

Já upřímně myslím, že se to u vás moc hrotí. Sama jsem byla kvůli nedostatečným výsledkům stresovaná a nemyslím si že školní prospěch je měřítko celýho života… Mě ani nikdy nepomohlo, když mě za to někdo potrestal, jediná věc co mi pomohla byla, když mi látku někdo srozumitelně vysvětlil (bohužel to bylo někdy těžké 🙂… ale asi jsem nějaký zvláštní tvor.

Asi jsem dobře pochopila, že jste chudší rodina, nebo nemáte peníze. Takže s tím světlem a úkolama to chápu… Prostě nemáte na elektřinu.

Jinak mi u vás doma nepřijde nikdo normální… (bez urážky)
Často si stěžuješ, že bratr mluví sprostě, ale když vám rodiče takhle nadávají a dávají takový vzor tak to není moc k údivu ☹

A jako vy si fakt někdo myslíte, že by se měl člověk propadat hanbou za to, že dostal pětku ve škole? (Já dostala první pětku v první třídě a jsem pořád naživu) Se nedivim, že tolik lidí nemá sebevědomí… :,–(

atena11

Tak 5 ve 4. třídě je vážně moc…, ovšem mamka by Vám neměla nadávat ani „bít“… Co se týče trestů, tak pokud nejsou násilné nebo psychické tak je to „Ok“…
Sice sin chceš odpočinout od školy, ale doporučuji si ty úkoly udělat ihned, pak to budeš mít z krku a můžeš se v klidu dívat na film.. ;) Jinak mamka má pravdu v tom, že by jsi měla dělat úkoly když je denní světlo, přece jenom šetříš elektrikou a nekazíš si ani tolik učit. Naše mamka nám vždycky říká aby jsme našim dětěm nedělali to co se nelíbilo nám, když nám rodiče něco „dělaly“ Tak toho se také drž… Jinak nešo by si o tom s mamkou v klidu promluvit, a pokud ne tak se zkus obrátit na taťku, babičku, dědu či tetu. Určitě se v rodině někdo najde kdo ti s otevřenou náruší pomůže :)
Doplňuji:
Má tam být: „Nekazíš si tolik OČI“

bolak

S tou elektrikou je to píčovina, dneska už se používaj žárovky ledky, a ty maj 10 wattů, a pokud je to menší lampička tak třeba jen 3 watty, každopádně jestli děláš úkoly hodinu, tak spotřebuješ energii v ceně maximálně 5 haléřů, což znamená že ty problémy s počty bratr zřejmě zdědil po mámě.

To že vás bijou za kdejakou ptákovinu už je otázka inteligence a selhání v roli rodiče. V tom prvním nic nezmůžou, ale to druhý se dá alespoň předstírat. Každopádně bitím se nic nevyřeší, sami si tak na sebe pletou oprátku, a pochopěj to až budou starý, bezmocný, a prdel jim budou muset umejvat cizí lidi.

hubice

u nás jsou taky takové tresty moje BFF se má tu máma ani tata vživotě nepraštila ale třeba jí zas nadává