tetin

rodice nechteji abych mel u nich trvali pobyt lze se nahlasit na obecni urad

Nejlepší odpověď
pusinka50

Jestli to chcete řešit takhle, je možné, aby rodiče došli na Obecní úřad a řekli důvody, proč tě doma nechtějí. Musí ale podepsat čestné prohlášení, že nemáš doma žádné osobní věci, že se doma nezdržuješ a případně říct, že ani nevědí, na jaké adrese se nyní zdržuješ, to napomůže rychlejšímu vyřízení žádosti, neboť na obecním úřadě vyvěsí na nástěnku, že tě obeslali a když se jim 30 dní od doby vyvěšení neodvoláš, tak vydají Rozhodnutí a přihlásí ti poštovní adresu na Obecní úřad.

Další odpovědi
Damiana

Ano, ale je docela složité přesvědčit ten úřad, aby tě „chtěl“. Bude se muset dokazovat proč nemůžeš bydlet u rodičů, bude se to posuzovat atd. Je to docela zdlouhavý proces a na konci se často stává, že obecní úřad tvé žádosti nevyhoví.
Pokud jsou s tebou doma nějaké problémy – a to asi ano, že? – tak rovnou zapomeň na to, že se tě OÚ ujme.

Drap

Pokud rodiče nechtějí, a mají na to plné právo, tak to obecní úřad vyřídí. Trvalé bydliště je poviný evidenční údaj, a ten by měl každý mít, takže obecnímu úřadu ani moc jiných možností nezbývá.

venkovan

No – v mnohých případech je to pro rodiče záchrana jejich posledního majetku.