DejfCold

robot – pohyb

Ahoj! Chci postavit R2D2 ze star wars a s postavením toho jak vypadá nemam problem ale kdyz bych chtel aby za mnou jezdil ( uvnitr by byl ntb s bluetooth a ten by byl sparovanej treba s bluetooth co mam na mobilu a ntb by nejak urcil pozici mýho mobilu) tak aby se vyhýbal překážkám tak aby se nebrousil o zed a nenarazel do lidi ( nechodil bych s nim nekam na vaclavak), lavicek atd. tak by me zajmalo jesti by bylo hodne tezky naprogramovat takovej programek co by vyhodnocoval data z dvou webkamer (jakože oči :D ), nebo jestli takovej programek uz je nekde ke volne stažení, nebo na nejakou skolní licenci nebo tak neco. dik za odpovedi

Nejlepší odpověď
korbic92

Pokud má umět pouze rozeznat kde je a není překážka bez dalšího rozeznání co je to za předmět, je webkamera zbytečně složitá.Jde to řešit infra čidlem apod.

Další odpovědi
Michal Kole

Školní licence je tuším na Visual Studio od Microsoftu

Musí to pořád fotit a pak ty obrázky porovnávat a musí mít databázi překážek v bytě a musí poznat bílo-okno , tmavá barva – překážka.