Robot a člověk.

Pokud se člověk podívá na mladou dívku,tak řekne , ta je krásná!Pokud se podívá robot, tak začne popisovat svou robotí mluvou povrch pokožky, barvu očí atd ,ale krásu neuvidí.Kde máme tuto schopnost vidět krásu uloženu?jak to funguje,že říkáme hezký – škaredý, cítíme slast – bolest?

Nejlepší odpověď
annas

Vaše otázka se týká učiova psychologie, vysvětlení by bylo velmi rozsáhlé. Budu stručná.

Člověk na rozdíl od robota nevidí jen vnější stránku, ale i vnitřní., přemýšlí, má mozek = centrum myšlení. Využivá své smysly, rozum, má estetické cítění, talent, nadání, uplatňuje – vůli, city, temperament, charakter atd. Své poznatky si ukládá ve své mysli, všelijak je třídí. První a druhá signální soutava … .

První informaci o skutečnosti poskytuj naše smysly,

Tyto poznatky dále přecházejí do našeho myšlení, které se uskutečňuje prostřednictvím pojmů, soudů a úsudků, a různých myšlenkových operací.. Vyjadřují slovy své pocity, vysloví, co se mu líbí atd. Má také určitou představu. Hlasitá hudba může někomu způsobovat bolest, jinému přináší uspokojení.

Prostředníkem vnímání krásy jsou tedy naše smysly. Každý člověk má jiné pochopení pro krásu, její vnímání je subjektivní. O vnímání krásy rozhoduje čas, i čas, okolností atd. Ovlivňují ji i vlastnosti, schopnosti, dovednosti, charakter, city, vůle, také způsob myšlení atd.

Některý jedinec může být zrakový typ, jiný sluchový či pohybový. Podle toho pak posuzuje subjekt či objekt. Někdo vidí krásu v ošklivosti.

Shrnutí
Lidé se od sebe liší svými schopnostmi, dovednostmi, povahovými vlastnostmi atd. Člověk neustále něco poznává pomocí smyslů i rozumu, poznávání je ovlivňováno city, pocity, náladou, schopnostmí atd. Z toho vyplývá, že je každý člověk jedinečný, vnímá krásu jinak, má jiný práh bolesti, jiná měřítka pro radost.

Další odpovědi
Reezo

Tomu se říká Chemie

klob1

Tak nosiči jsou nervy a to centrum to přenáší do mozku. Mozek to vyhodnocuje. Je to jako, když se řízneš. Tak nežli řekneš:,, au", tak v tom místě nerv dostane zprávu, že je něco narušené, ta informace se přenese do mozku. Mozek vyhodnotí, protože už má v sobě uložené v paměti, že jsi se třeba řízl jsi. Nebo to vyhodnotí jako bolest a odešle dál tu zprávu. Pak na tom podkladě, další je, že řekneš au. Obdoba to je s počítačem, něco jako mozek a zařízení, třeba které hlídá hladinu vody. Je tam čidlo(plovák), který na nějaké dráze se pohybuje. Takže, když je v nějaké střední poloze v nějakém rozmezí, nic se neděje. Jakmile přesáhne hodnotu minima nebo maxima hladina, Tak přenese po drátě informaci počítači. Počítač zkontroluje údaj, který má zadán v sobě. A vyhodnotí. Když vyhodnotí stav, že není ve střední hodnotě a, že přesáhl hodnoty, tak spustí třeba alarm nebo odešle zprávu po signálu dané osobě.
Čidlo(plovák ) a dráty jsou nervy, počítač je mozek, a to další může být ústa. Jinak ten počítač může dát pokyn stavidlu, že buď se přivře nebo naopak otevře.
Jinak dávali kdysi dříve pořad,, Byl jednou jeden život"
Záleží co tomu robotovi naprogramují a z čeho se bude skládat.