TONICK

Rizika dárcovtství krevní plazmy?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaká jsou rizika při darování této složky krve. Spousta mých kamarádů a známých využívají nejkratší možné doby (14ti denního intervalu) k darování plazmy a přemlouvají mě do toho, ale mě se nezdá, že by to bylo až tak zcela bezpečné. Hledám háček, ale nemohu ho najít. Kamarádi jsou celí šťastní z toho, že za odběr dostanou 400,–, ale já se na to dívám ze stránky, zda-li mi to nemůže uškodit?

Víte o tom něco?
Pokud ano, odpovězte prosím, děkuji 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud jste zdravý, tak žádné riziko nehrozí.To vše by měl posoudit lékař.

Další odpovědi
Ella

žádný háček v tom není!
ve středisku odběru vám udělají lékařskou prohlídku a testy, jestli můžete být dárcem, pokud ano – odeberou krevní plasmu, zbytek z krve vám vrátí a vy dostanete čtyři stovky. Odběry jsou častější proto, že plasma se rychleji obnovuje a nevyčerpává tolik organismus jako odběr celé krve… akorát to trvá déle no… Uškodit to určitě nemůže – může vám být maximálně slabo po tom odběru…
Dívejte se na to takhle – dostanete čtyři sta korun a ještě vás zdarma vyšetří…