Bonifác

Řízení při pracovní neschopnosti

Jsem v pracovní neschopnosti z důvodu úrazu v práci a známí mi říkal, že v této době nesmím řídit i když mám vycházky. Je to pravda??
Doplňuji:
JJ jsem dostatečně

Odpovědi
cukrar

Ne, není to pravda, pokud dodržíte zákon 361/2000

) Řídit vozidlo nebo jet na zvířeti může pouze osoba, která je dostatečně tělesně a duševně způsobilá k řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a v potřebném rozsahu ovládá řízení vozidla nebo jízdu na zvířeti a předpisy o provozu na pozemních komunikacích.

vy jste dostatečně?..

mojitek

dopravaky nezajima,jestli jste na neschopence.Nesmite ovsem uzivat urcite leky tlumici pozornost,atd

standa

Jen bych doplnil předchozí odpověď o tato fakta:

  1. existuje vyhláška č. 277/2004 Sb. o stanovení zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel, která má PŘÍLOHU č.3

„Nemoci, vady, nebo stavy, které vylučují nebo podmiňují zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel“
…která definuje vybrané nemoci, které znemožňují řízení motor.vozidel

  1. „pracovní úraz“ v této vyhlášce není definován…, takže pokud je splněna podmínka uvedená v následujícím bodě, je vše OK
  2. zák. 361/2000 Sb., o silničním provozu

§ 84–86 „Zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel“ – viz odkaz níže

Zdroj: http://www.vsechny-autoskoly.cz/za­kon_o_provozu_na_po­zemnich_komuni­kacich/zdravot­ni_zpusobilos­t_k_rizeni_mo­torovych_vozi­del/