Řízení pod vlivem alkoholu

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli se amnestie týká i mého případu.V září 2009 mi policie odebrala řidičský průkaz za jízdu pod vlivem alkoholu.Bylo mi naměřeno 1,32 a 1,52%alkoholu­.Odebrán mi byl na 18 měsíců.Děkuji za odpověď Bílý

Odpovědi
panenka

v takovémto případě se na vás amnestie nevztahuje

standa

Tento trestný čin má v novém trestním zákoníku jednu (§ 274, odstavec 1) odlišnost oproti předcházející právní úpravě, a to že nově vypadla slůvka ´z nedbalosti´, což znamená že při řízení pod vlivem alkoholu se posuzuje zda se jednalo o nedbalostní jednání či nikoli.

Více naleznete v odpovědi na obdobnou otázku, na kterou odkazuji níže ve zdroji.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/amnestie-vztahuje-se-na-me