rizeni pod vlivem

dobry den, v srpnu 2009 me byl zadrzen r.p. za rizeni pod vlivem navykove latky mam podle noveho zakona narok o navraceni? dekuji

Odpovědi
standa

Řidičský průkaz vám v souvislosti s novelou trestního zákoníku NEVRÁTÍ…

Pokud budete mít to štěstí, že váš trestný čin „řízení pod vlivem alkoholu“ bude překvalifikován na přestupek, protože se prokáže, že se jednalo o nedbalostní čin, tak se vyhnete trestu za TRESTNÝ čin, kterým může být i nepodmíněný trest + zákaz řízení.

Ale v rámci přestupkového řízení zcela určitě ´vyfasujete´ sankci 25–50 tis.Kč + zákaz řízení. A výše pokuty a délka zákazu bude záležet na okolnostech za kterých jste byl chycen (množství alkoholu ap.)