roxx

řízení mot.voz. v zákazu

jezdil jsem v zákazu řízení mot.voz. zato jsem dostal nepod.trest na 16 měsicu to jsem vykonal, + zákaz řízení mot.voz. na 4roky do konce 1 rok, vstahuje se na mne amnestie?

Odpovědi
sio

Na vykonané tresty se amnestie nevztahuje, pokud vím. Myslím tím tedy, že nedojde k výmazu k rejstříku trestů – alespoň ve znění amnestie o tom nebyla zmínka. To jen u probíhajících trestů, což je třeba nespravedlivé, ale bohužel… A na ten řidičák se to opravdu nevztahuje, stejně tak jako na dluhy a podobně. Tato amnestie se týká opravdu jen některých trestních řízení, a jen některých podmíněných a nepodmíněných tres­tů