hope

ŘÍZENÍ BEZ ŘP

DOBRY DEN MANZELOVI BYL V UNORU 2009 PO DOSAŽENÍ 12 BODŮ ODEBRÁN NA ROK ŘP. V LETĚ HO ALE CHYTLI 2 KRAT ŘÍDIT A DOSTAL POKUTU 25000 KČ (KTEROU SPLÁCÍ PO 2000 KČ) A DALŠÍ ROK BEZ ŘP.CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT, JESTLI PO 1.LEDNU 2010 TREST PLATÍ . DĚKUJI ZA ODPOVĚD´ . PETRA

Odpovědi
standa

Manžel se dopustil více trestných činů (řízení bez řidičáku a maření výkonu úředního rozhdonutí) z toho ten trestný čin „řízení bez řidičáku“ byl překvalifikován JEN na přestupek, ale to „maření“ zůstává i nadále trestným činem.

Souhrnný trest (ta pokuta 25.000) bude nejspíš lehce snížen, ale ten zákaz řízení se s největší pravděpodobností nezmění.

Na druhou stranu o co bude snížena ta pokuta za trestné činy, tak s největší pravděpodobností nově ´vynahradí´ pokuta za ten nový přestupek (dříve trestný čin „řízení bez řidičáku“)

Během měsíce ledna manžel obdrží dopis od soudu, kde budou moje výše zmiňované odhady jednoznačně upřesněny.