Řízení bez řidičského oprávnění

Dobrý den v roce 2009 mě chytli bez řidičáku.22,pro­since 2009 jsem byl odsouzen podle §180 ke čtyřem měsícům s odkladem na dvacet měsíců plus zákaz řízení na dvacet měsíců.vztahuje se na to amnestie,pokud ano,jakým způsobem toto smazat?A ještě jeden dotaz mám zaplacený řiďčský průkaz,mohu pokračovat v kurzu?děkuji za odpověď

Odpovědi
jkjk

Pusobnost noveho trestniho zakona (nikoliv amnestie) se Vas tyka, dle noveho trestniho zakona toto jednani neni trestnym cinem. Muzete kontaktovat prislusny soud. Ale je treba pocitat s tim, ze nyni je toto jednani prestupkem „s pokutou od 25 000 Kč do 50 000 Kč a zákaz činnosti (tj. rizeni) od jednoho roku do dvou let“. Tedy hrozby vezeni se zbavite, ale zakazu rizeni pravdepodobne ne a muze tam byt ta pokuta.

standa

Doplnil bych ještě odpovědi na podotázky:

  1. MOHU POKRAČOVAT V KURZU ?

NE, pokud máte udělen zákaz řízení, tak nemůžete dělat autoškolu dřív než tento zákaz skončí, případně až když nabyde právní moci zkrácení tohoto trestu

b)JAKÝM ZPŮSOBEM TOTO SMAZAT?
Jak už odpovídal kolega, trest zákazu řízení vám téměř jistě zůstane v nezměněné délce, a to i přesto, že protiprávní jednání bude překvalifikováno z trestného činu na přestupek.

Ale máte právo požádat po půlce odpykaného trestu o prominutí zbytku, tak to zkuste.

A pak dodělat ten řidičák a hurá zpátky na silnici…, kde vás ale nečeká žádnej med ☹