Rizeni bez op,poruseni podminky

Rád bych se zeptal,když jsem dostal dva tresty, jeden 300 hod.prospěšních prací+3 roky zákazu řízení a druhý trest 3 měsíce odnětí svobody.První jsem odpracoval a zkrátily mi zákaz o půl roku a ten druhý jsem ještě neměl na seznamu k projednání.Ted mi přišel nástup a já bych chtěl vedět když mi soudce řekl abych hned jak mi to přijde za ním přišel.Mám strach co by z toho mohlo být.Vše se týká za řízení bez Rp.Děkuji

Odpovědi
standa

Navazuji na odpověď, která nejspíš souvisí i s touto otázkou (viz odkaz ve zdroji)…

Ten první trest zákazu řízení jste dostal za trestný čin dle § 180d (řízení bez ŘP), který byl k 1.1.2010 zrušen a proto byl i nevykonaný trest zákazu zrušen (to že vám zůstalo 2,5 roku, tak to je trest zákazu za ten druhý trestný čin (maření výkonu úředního rozhodnutí), který rušen nebyl.

Bohužel se s největší pravděpodobností se dozvíte, že budete muset nastoupit výkon trestu odnětí svobody, protože ten se týká trestného činu, který zrušen NEBYL.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/rizeni-bez-rp-poruseni-podminky