reganama

Řízení auta v pracovní neschopnosti.

Může jezdit pacient v době pracovní neschopnosti ze svým autem,třeba i na vyšetření,kontrolu a podobně?
Doplňuji:
A jak je to,když je zaměstnán jako řidič z povolání?

Nejlepší odpověď
P.T.

Pokud to nemá zakázáno doktorem, tak určitě.
Doplňuji:
Já si myslím, že to na to vůbec nemá vliv. Je rozdíl zajet si autem do města nakoupit a jezdit celý den v dopravní špičce, stresovat se, atd. Prostě když jsem nemocný, byť jsem řidič, auto si řídit můžu, pokud mi to doktor výslovně nezakáže. Zaměstnavatel mi nemá co vyčítat.

Další odpovědi
Drap

Pokud nemá nemoc takové povahy , která by mu znemožňovala bezpečné ovládání auta, tak jistě může. Pokud by měl zavázané oči, nohu v sádře, nebo bral léky, které řízení zakazují,a podobně, tak neni důvod proč by měl být v tomto omezován

žolik

Můžeš pokud jseš soustředěný na jízdu,nejseš pod vlivem tlumicích léku,nic ti nebrání.
Doplňuji:
V takovém případě záleží na tom jak dobře vycházíte s nadřízeným,po­dle mě.

Zdroj: žolík

tom004

V době pracovní neschopnosti,nesmí řidič řídit motorové vozidlo.Je pravda,že při běžné silniční kontrole,pokud člověk není „zasádrován“,po­licie neví o neschopence­.Ale,v případě,že budeš účastníkem dopravní nehody,i z cizí viny,vina bude na Tobě.Ale ať je to jwk chce,člověk,který má neschopenku,za volant nepatří.

casey

A treba i s firemnim