Avatar uživatele
reganama

Řízení auta v pracovní neschopnosti.

Může jezdit pacient v době pracovní neschopnosti ze svým autem,třeba i na vyšetření,kontrolu a podobně?
Doplňuji:
A jak je to,když je zaměstnán jako řidič z povolání?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? tom004, dědapetr, soudek, Deli před 4700 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
P.T.

Pokud to nemá zakázáno doktorem, tak určitě.
Doplňuji:
Já si myslím, že to na to vůbec nemá vliv. Je rozdíl zajet si autem do města nakoupit a jezdit celý den v dopravní špičce, stresovat se, atd. Prostě když jsem nemocný, byť jsem řidič, auto si řídit můžu, pokud mi to doktor výslovně nezakáže. Zaměstnavatel mi nemá co vyčítat.

Upravil/a: P.T.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pokud nemá nemoc takové povahy , která by mu znemožňovala bezpečné ovládání auta, tak jistě může. Pokud by měl zavázané oči, nohu v sádře, nebo bral léky, které řízení zakazují,a podobně, tak neni důvod proč by měl být v tomto omezován

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
žolik

Můžeš pokud jseš soustředěný na jízdu,nejseš pod vlivem tlumicích léku,nic ti nebrání.
Doplňuji:
V takovém případě záleží na tom jak dobře vycházíte s nadřízeným,po­dle mě.

Zdroj: žolík

Upravil/a: žolik

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

V době pracovní neschopnosti,nesmí řidič řídit motorové vozidlo.Je pravda,že při běžné silniční kontrole,pokud člověk není „zasádrován“,po­licie neví o neschopence­.Ale,v případě,že budeš účastníkem dopravní nehody,i z cizí viny,vina bude na Tobě.Ale ať je to jwk chce,člověk,který má neschopenku,za volant nepatří.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
casey

A treba i s firemnim

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek