autacek

Řítí se teď na USA trest boží? Ty uragány a zemětřesení jsou přece božím dílem, ne?

Pro popírače Boha bych jen rád připomenul, že v USA u soudu přísahají na bibli a „In God We Trust“ je oficiální moto Spojených států amerických, které píší i na bankovkách.
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/In_God_We_Trust

Představa, že tedy Bůh může jen za něco, je v tomto případě poněkud mylná, ne?
Nebo Bůh může jen za to dobré a nikoli za to zlé? Nebo tu byl, když tvořil Zemi, a pak se na to vykašlal? Nebo jak tomu máme rozumět?

Nejlepší odpověď
cechacek

Komouši prý měli zájem poručit přírodě, američtí kapitalisti jsou jenom vrchní policajti, ovšem trochu to vypadá, že neřídí svět tlupa miliardářů, zbrojaři, Putinovci, Trumpovci, Kimovci, ale také někdo jiný

Další odpovědi
dubraro

Pozoruhodné je, že ten trest postihuje převážně nevinné.

Kelt

Když tvořil Bůh zemi a právě tvořil Kanadu, povídá sv. Petrovi: „Udělám krásnou velkou zemi, kde budou lesy, louky, jezera hodně zvířat a ryb a všichni tu budou spokojení.“ Svatý Petr chce něco namítnout, ale Bůh řekne: „Ale to ještě nevíš, jaké budou mít sousedy.“

Lamalam

Nejsou božím dílem.

Usoman

Žádný Bůh neexistuje! Vesmír vznikl Velkým třeskem před 13 miliardami let a člověk se vyvinul z opic! Jak může víra v téhle době vůbec existovat? Věří se kecům lidí žijící před tisíci let, kteří nevěděli vůbec nic a běžný blesk si vysvětlili jako trest od chlapa na obláčku.

Dnes věda všechny náboženské blbosti vyvrátila, tak proč ještě v 21. století věří v Boha???

dr.luha

Klimateroristy bych za bohy nepovažoval, i když si to oni mohou ve svých zvrácených představách myslet.

anonym

Otázkou je když hurikány dostávají jména Harwey,Irma,An­drew,Katrina…ve­řil bych že až přijde hurikán Trump bude to pro Ameriku spíše totální konec existence na kontinentu Ameriky.

ten který je

Podobnou úvahu jsem zaslechl před pár lety, krátce po katastrofických povodních na Moravě, Slezsku a v Čechách.Jeden zahraniční pracovník řekl, že povodně jsou božím trestem za to, že jsme ve většině případů ateisté. Tato slova vyřkl občan země, ve které ještě donedávna mladí lidé uzavírali manželství pod sochou Vladimíra Iljiče Lenina a nyní je skoro každý člověk věřící křesťan. Bylo mi z něj zle.
Jinak si myslím, že Bůh netrestá. Vše je způsobeno špatnou lidskou činností. Vše špatné se nakonec obrátí proti lidem.

hapiky

Myslím si, jestli Bůh někoho trestá, tak jednotlivce, protože je spravedlivý!

Roman71

Auťáčku, celý svět leží momentálně v rukách toho ničemného, toho Prahada, co v Edenu podvodem odvedl první lidskou dvojici od Stvořitele.

Zjevení 12.kapitola 9.verš: „Velký drak byl proto svržen, ten prahad, který je nazýván Ďábel a Satan, jenž zavádí na scestí celou obydlenou zemi; byl svržen na zem a jeho andělé byli svrženi s ním.“

..a 12.verš dodává: „Proto se radujte, nebesa a vy, kdo v nich přebýváte! Běda zemi a moři, protože k vám sestoupil Ďábel a má velký hněv, neboť ví, že má krátké časové období.“

To co se tu na zemi pod jeho vládou děje, není Boží dílo. Bůh dělá pro záchranu lidí maximum, mrtvé je schopen přivést zpět k životu, tak jako v případě Ježíše. Nikdo se na nic nevykašlal, jen Satanovi na lidských životech nezáleželo, nezáleží a záležet nebude.. nikdy.

anonym

Křesťané na to mají jednoduchou záchrannou historku. Když je to tak zlé, že se to nedá prezentovat jako trest za něco co se křesťanům nezamlouvá, pak je to dílo hada 🙂 Můžete tomu nesmyslu věřit, nebo se můžete zabývat pro změnu něčím smysluplnějším …

Dochy

Usoman: Zdá se, že jseš ortodoxní věřící.

„Dnes věda všechny náboženské blbosti vyvrátila, tak proč ještě v 21. století věří v Boha???“ Pokud vím, tak tomuhle výroku věří opravdu jen velmi málo lidí. A snad nikdo, kdo je vzdělaný v logice.