K.Kasparova

Riskovat nebo hledat někoho jiného?

Dobrý den,
chci si nechat dát náušnici na vrchní část ucha.Když jsem šla k mé doktorce,tak mi řekla,že by to dělala poprvé tak hodně nahoru.Mám to riskovat a být její pokusný králík nebo hledat někoho jiného?
Doplňuji:
Nebála bych se,dokonce mi to nijak nevadí,ale přece jenom jsou tam určité nervy.

Nejlepší odpověď
sova123

Radši bych neriskoval – zdravý je důležitější. Najděte si někoho, kdo to už někdy dělal.

Další odpovědi
anonym

Jak už jsem ti psal včera – poranění (proražení pro piercing) chrupavky není tak ´jednoduché´, jako propíchnutí ´kůže´ – ne, že by to ta doktorka nezvládla, ale hrozí trvalá deformace způsobená (z)hojením rány (vytvoří se vazivová tkáň) – taky se tomu říká karfiol nebo taky boxerské ucho, proto se obvykle chrupavka v uchu neperforuje.
Ta doktorka by to dělala poprvé, protože se to právě kvůli možnosti komplikací prostě nedělá – nejde o to, že bys „byla pokusný králík“ – ten průraz ti udělá kdekdo…
😉
A taky se koukni na http://files.nas­trelovani-nausnic.webno­de.cz/200000027-7f82a807cb/aku%20ucha1­.GIF – jde o akupunkturní body – jejich narušením (a posléze trvalým drážděním piercingem) si můžeš také ´zadělat´ na ´slušný´ problém.

msi

neriskuj ..

pokazdejinak

nemůžu mluvit z vlastní zkušenosti ;) , ale mám známého neurologa a ten mi sliboval, že až někdy budu chtít píchnout uši, ať nechodím nikam jinam, než k němu – ovládá i akupunkturu a tu díru do ucha umí umístit tak, aby neškodila… aby neovlivňovala právě nějaké akupunkturní body a nenadělala neplechu :)

námořníci (muži) si prý nechávali píchnout ušní lalůček proto, aby lépe viděli do dálky (dole jsou totiž umístěny body pro oči)