dust8

Říkavá se „vejtřaska“ jen jednu konkrétnímu modelu?

Nejlepší odpověď
Edison

… vejtřaska, zkráceně též vejda. Ono samo to slovo krásně dokresluje to auto: „VejTřiSka“… „vytřásá“… Superauto!!

Další odpovědi
Kepler

Ano, je to Praga V3S. Ta je snad nesmrtelná a jezdí dodnes. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Praga_V3S

aliendrone

Střední nákladní automobil na podvozku Praga V3S se vyráběl v mnoha modifikacích. Nejčastější byl valník, časté bylo i skříňové provedení nebo sklápěčka, vyráběly se i cisterny a jeřáb (AD-80 pokud si pamatuji).

Fantastická průchodnost terénem (kam se hrabaly Tatry, ZILy a vůbec všechno), fantasticky spolehlivá (pokd jsi vyloženě nekašlal na údržbu), prostě LEGENDA! :)

cukrar

NE,

aliendrone

Jezdil někdo z vás vejtřaskou?

Edison

Taky jsem se svezl. N žabkách to fak nešlo. Musle jsem „nahodit“ kanady. Pak jsem si pojezdil po tankodromu a v přilehlém lese… Zááááážitek k nezaplacení… Ale… 😁

EKSOT123

Jen na ve vojenské autoškole, pak už ne. Ale bohudík i dost v tom terénu. Šílené, paráda!