říkáte svému partnerovi pravdu či radši lež? a co je dle vás lepší?

např. pokud příjdete o práci, pokud byste dostali nějakou nemoc, …

a pokud to řeknete, jakým způsobem?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Určitě pravdu!Lež má krátké nohy a stejně ta pravda vyjde najevo.Pak se mezi partnery vytratí důvěra a to může být začátek konce.......

Další odpovědi
hanulka11

partneři …pokud jsou to tedy dobří partneři ,by si měli říkat pravdu za každé situace

to je můj názor a je to tak …
jinde možná i jinak .....

Meropa

Když už nějakého mám, tak jenom pravdu (výjimku dělám pouze v tom případě když chystám nějaké překvapení).
Nevím co je lepší, podle mě záleží na tom jaký mají spolu vztah a jak se jakoby domluví.

Alesh

Jak řekl moudrý doktor Plzák: zapírat, zapírat, zapírat …
Toto se týká jisté oblasti lidského života, kde to bezmezně platí. V těch ostatních preferuji upřímnou pravdu, i když to třeba není vždy příjemné.

bolak

Pokud je nulová šance že pravda někdy vyjde najevo a pravda by ublížila oběma stranám tak vždycky lež.

WeeBear

V obou zmíněných případech bych se nebála to říct, ať by se už jednalo o sebelepší práci a sebehorší nemoc. Protože od opravdového partnera bych čekala podporu. Pokud bych se mu něco bála říci už teď, tak bych náš vztah nechtěla vidět v budoucnosti za několik let. Důležitá je upřímnost.. Chápu milosrdné lži, ale myslím, že pravda je lepší, byť častěji méně příjemná.