zzzzz

Říkáte rom nebo cikán?

Zajímavé je, že Word slovo rom nezná a podtrhne ho červeně, slovo cikán zná. Všimli jste si toho?

Nejlepší odpověď
quentos

Zásadně cikán, obzvlášť od tý doby, co mě jeden tuhle v autobuse vokrad (a pak si říkejte, že to byl „zorvna ten špatnej…“). A vůbec vždyť oni si tak i sami říkají, tak co bychom to měnili.
Ohledně toho Wordu, jestli to nebude tím, že Romy zná jen s velkým R. A to už si nezasloužej vůbec :{D>

Další odpovědi
briketka10

většinou cikáni – máme jich tu hodně..
na dvoře se vyrojí jak mouchy, tak to říkáme všichni, když vyleze sluníčko, aby se kvůli nim neschovalo – myslíme to tak, že se zatmělo 🙂

anonym

Pracovala jsem na Městském úřadě v Novém Jičíně a jednou přišla za mnou příslušnice menšinového etnika s tím, že potřebuje sepsat žádost o byt. Začala slovy:
Dobrý den. Víte, já jsem Cikánka a neumím psát. Já nejsem žádná Rómka, to jenom naši aktivisti nám tím pletou hlavy a štvou nás proti Vám bílým.

Tak si myslím, že jsou to Cikáni tak, jako byli dlouhá desetiletí dříve. Pokud se sem v posledním desetiletí přistěhovali Rómové, tak mi tato skutečnost opravdu unikla.
Stačí se ostatně podívat na výsledky sčítání obyvatel. V Novém Jičíně se většina Cikánů hlásila ke všem možným jiným národnostem, jen ne k Rómské.
To snad něco vypovídá, ne?

mojitek

Označení „róm“ je naprostý nesmysl.To někdo vymyslel jen tady u nás.Je to cikán,gitanos,gyp­sy..

Damiana

Zásadně Cikán. Vždycky se to používalo, tak nevím, proč by se z obchodu měl najednou za každou cenu dělat market.
To, že s nimi mám jen špatné zkušenosti a nesnáším je – ostatně jako kdekdo, kdo má smysl pro morálku a nelíbí se mu, co si dovolují – to je věc jiná.

anonym

Lišta je sice jinde, ale pravidla zůstala, viz už po 3. opakování téhož:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-prirozenejsi-rom-nebo-cikan

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cikan-x-rom

Mapel

Záleží při jaké příležitosti.

anonym

Říkám cigán, to mě přijde nejpřirozenější. Oni sami si tak říkají.
Doplňuji:
@pusinka50
To už ale trošku přeháníš.. Nadávky a urážky na všechny lidi co mají společnou rasu je opravdu primitivní.

aramah

Jsou to cikáni ať si říkaj jak chtěj.....

anonym

Cikán.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Cik%C3%A1­ni

pizlicka

souhlasim s pinem76.pusin­ko50,opravdu se laskave trochu krot,ano?podivej se na sveho povedeneho pritele,jak se k tobe zachoval.taky byl cigán??

mafyba

Říkám rom nechci popuzovat tuto skupinu lidí proti sobě nebo mé rodině