Avatar uživatele
zzzzz

Říkáte rom nebo cikán?

Zajímavé je, že Word slovo rom nezná a podtrhne ho červeně, slovo cikán zná. Všimli jste si toho?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iceT před 4408 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Zásadně cikán, obzvlášť od tý doby, co mě jeden tuhle v autobuse vokrad (a pak si říkejte, že to byl „zorvna ten špatnej…“). A vůbec vždyť oni si tak i sami říkají, tak co bychom to měnili.
Ohledně toho Wordu, jestli to nebude tím, že Romy zná jen s velkým R. A to už si nezasloužej vůbec :{D>

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

většinou cikáni – máme jich tu hodně..
na dvoře se vyrojí jak mouchy, tak to říkáme všichni, když vyleze sluníčko, aby se kvůli nim neschovalo – myslíme to tak, že se zatmělo 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Pracovala jsem na Městském úřadě v Novém Jičíně a jednou přišla za mnou příslušnice menšinového etnika s tím, že potřebuje sepsat žádost o byt. Začala slovy:
Dobrý den. Víte, já jsem Cikánka a neumím psát. Já nejsem žádná Rómka, to jenom naši aktivisti nám tím pletou hlavy a štvou nás proti Vám bílým.

Tak si myslím, že jsou to Cikáni tak, jako byli dlouhá desetiletí dříve. Pokud se sem v posledním desetiletí přistěhovali Rómové, tak mi tato skutečnost opravdu unikla.
Stačí se ostatně podívat na výsledky sčítání obyvatel. V Novém Jičíně se většina Cikánů hlásila ke všem možným jiným národnostem, jen ne k Rómské.
To snad něco vypovídá, ne?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Označení „róm“ je naprostý nesmysl.To někdo vymyslel jen tady u nás.Je to cikán,gitanos,gyp­sy..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Zásadně Cikán. Vždycky se to používalo, tak nevím, proč by se z obchodu měl najednou za každou cenu dělat market.
To, že s nimi mám jen špatné zkušenosti a nesnáším je – ostatně jako kdekdo, kdo má smysl pro morálku a nelíbí se mu, co si dovolují – to je věc jiná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Lišta je sice jinde, ale pravidla zůstala, viz už po 3. opakování téhož:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-prirozenejsi-rom-nebo-cikan

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cikan-x-rom

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Záleží při jaké příležitosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Říkám cigán, to mě přijde nejpřirozenější. Oni sami si tak říkají.
Doplňuji:
@pusinka50
To už ale trošku přeháníš.. Nadávky a urážky na všechny lidi co mají společnou rasu je opravdu primitivní.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Jsou to cikáni ať si říkaj jak chtěj.....

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Cikán.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Cik%C3%A1­ni

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

souhlasim s pinem76.pusin­ko50,opravdu se laskave trochu krot,ano?podivej se na sveho povedeneho pritele,jak se k tobe zachoval.taky byl cigán??

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mafyba

Říkám rom nechci popuzovat tuto skupinu lidí proti sobě nebo mé rodině

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek