Klára K.

Říkáte hrneček nebo hrníček?

…nebo hrnek?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
beer

hrníček

A velkej je pak hrnek. Ještě většímu – 1/2l říkám kotel )) Tedy podle velikosti.

Další odpovědi
Děda Louda

hrnek

Obvykle říkám hrnek, někdy jinak, to pro rozlišení podle velikosti, je-li na stole více podobného nádobí, třeba dětské bývá menších rozměrů.

natalenkat

hrnek

Říkám všechno. Jak hrneček, hrníček, tak i hrnek.. Nejvíce používám asi hrnek.

badisko

hrnek

hrnek…

brillant

hrnek

odpomass

hrnek

sevos

hrníček

anonym

hrnek

Doplňuji:
Výjimečně řeknu i hrneček nebo hrníček, ale zdrobněliny moc nepoužívám.