Baromut

Říkáte cikánům cikáni, nebo je nazýváte Romy?

Nejlepší odpověď
anonym

Říkáte cikánům cikáni, nebo je nazýváte romy ?

Já jim říkám vyžírky – pracuje jeden z tisíce a za naše daně jen tančí a rozmnožují se , nepřizpůsobiví noční tvorové podobní šimpanzům ,

Víte jaký je rozdíl mezi kouzelníkem a cikánem?
Kouzelník řekne:„Abraka­dabra!“ a vyčaruje králíka z kouzelného klobouku.
Cikán řekne:„Diskri­minácia!“ a vyčaruje důchod, sociální dávky, byt a auto.

ČERNÁ BUDOUCNOST ČR.

25% z celkového počtu Romů žije v Severních Čechách

21% z celkového počtu Romů žije na Severní Moravě

47% bytů obývaných Romy není vybaveno ani splachovacím WC, 40 m2
bytové plochy obývá v průměru 6,9 Romů

30% manželství v některých romských skupinách uzavírají příbuzní

6% romských žen poprvé rodí mezi 14 a 16 lety

19% romských žen poprvé rodí v 16 letech, až 4 interrupce v
průměru připadají na jednu romskou ženu

60% dětí umístěných v dětských domovech je romské národnosti

51% romských dětí se učí ve zvláštních školách

22% romských dětí propadá v 1. třídě

25% romských dětí ve věku 6–7 let je v pásmu verbální debility

56% Romů nemá ani základní vzdělání

32,7% Romů má základní vzdělání

8% Romů se vyučí v oboru

2,5% Romů má středoškolské vzdělání

0,8% Romů má vysokoškolské vzdělání

85% Romů je nezaměstnaných

60% Romů je nezaměstnaných déle než 3 roky

30% dospělých Romů se živí nelegálním způsobem

60% dospělých vězňů ve věznicích jsou osoby romské národnosti

75% se Romové podílí na kriminalitě (v některých lokalitách
dosahuje až 95% = kapesní krádeže)

30% pouličních prostitutek má romskou národnost

25% pouličních romských prostitutek má za pasáka svého příbuzného.

Nejtalentovanější Romka Věra Bílá má naštěstí jediné dítě, přesto
kriminálníka, její muž je rovněž kriminálník, promarnila všechny
šance, které v našem státě nikdo jiný nedostal, je závislá na
automatech a všichni tři berou soc. podporu a jsou přítěží pro
společnost.

Velké množství mladých Romů bere sirotčí důchod. Mladá Romka
většinou uvede jako otce novorozeňátka nejstaršího člena rodiny.

Růst romské populace:

rok 1945 – 10 000 Romů

rok 1959 – 20 000 Romů

rok 1973 – 40 000 Romů

rok 1987 – 80 000 Romů

rok 2001 –160 000 Romů

rok 2015 –320 000 Romů

Každých 14 let se počet Romů zdvojnásobí !!!!

Růst romské populace je největším bezpečnostním rizikem pro Českou republiku.

Věznění 12 000 romských vězňů nás stojí letos 4 miliardy korun.

Sociální dávky pro Romy 20 miliard.

Obrovské škody na majetku při „sbírání“ železa.

Romové jsou jediní, kdo mají zdravotní péči zdarma.

Je to další skrytý příspěvek pracujících ve prospěch nepracujících.

Je pravidlem, že Romovi platí advokáta u soudu stát. Vzhledem k tomu,
že podíl tohoto etnika na zločinu je 75%, jedná se o další obrovskou
zátěž pro státní rozpočet.

Za 15 tet se všechny tyto problémy a náklady zdvojnásobí. I riziko,
že budete obětí zločinu bude dvojnásobné.

Další odpovědi
Drap

Říkám jim Cikáni, abych je neurazil. Jen část z nich jsou Romové.

Kepler

U nás na Moravě jim říkáme Cigáni, nebo Morgoši.

Psychotic

Říkám jim Romové, protože tak chtějí být nazýváni a nemám důvod jim tento základní lidský respekt nedopřát.

ten který je

Mám sousedy cikány.Staří chlapi o sobě hovoří jako o cikánech.Mají těsně před důchodem a poctivě pracují.Jejich mladí vnuci nepracují,žijí ze sociálních dávek a ještě možná z něčeho jiného.Jsou agresivní a označují se za Romy.Jejich neštěstím jsou drogy a alkohol.Nebojím se jim říct z očí do očí že jsou to cikáni.Také jsem svědkem postupné degenerace tzv.bílých,kteří žijí jako asociálové.Smutné je to,že tento problém zneužívají někteří politici za vydatné podpory tzv.sluníčkářú.

suaeda

Nikdy jsem nebyl rasista, ale poslední dobou jsem nějak na určité skupiny (nejen na ty uvedené v otázce) nemakačenků a zlodějů alergický. Obecně nazývám všechny tyto osoby určitým slovem použitým z filmu „vodní svět“.

meereg

Začnu odjinud. Oni se nazývají Romy, což v cikánštině znamená – muž, člověk. Nás označují jako gadžo – vesničan, sedlák, jiný. Když mluví o nás, bílých, tak nám v televizních debatách, říkají Neromové. Což ovšem v překladu do češtiny znamená Nečlověk.........

briketka10

Nebavím se s nimi.
A mezi námi jim říkáme Kofoly.

Emefej

Romové jsou pouze jeden cikánský kmen. Protože je od sebe nerozeznám, tak všem říkám cikáni.

Tarzan

Říkám jim bohové, nemusejí dělat a nosí zlaté řetězy a značkové oblečení 🙂

Nuk nuk

Romům říkám Romové. Ať se to někomu líbí nebo ne, a i přesto, že ten název není úplně přesný, má každý národ a etnikum právo se nazývat, jak chce a požadovat to od okolí.
Slovo cikán (jak mnohým napoví to malé „c“ nazačátku slova) není název národnostní skupiny, ale znamená „chuďas, žebrák“ někdy také „chudý pocestný“ v horším významu „drobný zloděj“, ovšem bez ohledu na etnický původ. Cikán tedy vůbec nemusí pocházet z Indie a může být bílý jak stěna. V tomto smyslu je ten výraz už zastarlý, proto jej nepoužívám. Pro vyjádření toho, co označuje používám dnešní výrazivo a je mi jedno, jakou barvu pleti a původ dotyčný nese.

NeNonym

Všichni Rómové jsou Cikány! Obráceně to však neplatí…! Neb všichni Cikáni nemusí být Rómy!

Ale zajímavý je spíše vzrůstající vývoj PEJORATIVNOSTI těch jejich postupných druhů označení:

  • do samet. revoluce se jim v českých zemích říkalo výhradně „CIKÁNI“. Tedy desítky – až stovky – let! Nikdo se nad tím nepozastavoval a bylo to normální.

Avšak po revoluci, pár politicky vysoce postavenejch „sluníčkářů“, prosadilo (za vydatné „podpory“ těch „správnejch“ v Evrop.parlamentu) označení „Rómové“ (do té doby takřka neznámé slovo), a slovo „Cikán“ se stalo téměř sprostým a zakázaným slovem – a to i v hospodě…

  • ale postupem let (za cca 10–15let) – díky nezměněnému (a nezměnitelnému!) „chování“ příslušníků tohoto kočovného národa – získalo už i slovo „RÓM“ výrazně PEJORATIVNÍ nádech…
  • a tak se jim začalo nově říkat „NEPŘIZPŮSOBIVÍ“. Přidaná „hodnota“ měla být v tom, že se má ztratit ten pseudo-diskriminační nádech, neb „Nepřizpůsobivými“ mohou být i „Bílí“, že ano…
  • jenže ani toto označení dlouho nevydrželo. Rychlé přibývání pejorativnosti I V TOMTO OZNAČENÍ způsobilo (po cca dalších 5letech), že když se dnes řekne „Nepřizpůsobiví“, v 98% případů všichni víme, že se už zas jedná jen a jen o Cikány (chcete-li – Rómy)…

Dnes už tedy ani označení „Nepřizpůsobiví“ není pro „sluníčkáře“ moc „COOL“… A tak se snaží zavádět další neokoukaná (dosud nezdevalvovaná) označení – např. „etnikum“, „menšina“, „komunita“, „spoluobčané“, „sociálně slabí“, ap. Stačí k tomu přidat přívlastek cikánský, či rómský – a další „kulantní“ označení jsou na světě!

Ta rychlost devalvace jejich každého nového označení je nesmírně vzrůstající. Je to, mj., důsledek i té enormní snahy „sluníčkářů“ stále hledat a vytvářet nová umělá označení, které si – sami cikáni svým chováním (životním stylem) – dosud ještě nezdevalvovali. Ale čím víc nových označení, tím kratší je jejich kredibilita. To je fenomén „fungující“ napříč všemi tématy lidského konání…

Avšak dochází zároveň k uvolnění napětí ve společnosti, kdy navrácení se k původnímu označení „cikán“ vlastně už není tak nebezpečné (problematické, konfliktní, ap.), jak tomu bývalo po přelomu tisíciletí. A ještě někdy před 5 lety…

Dnes už lidé (vč. vlastních cikánů) zase dochází k poznání, že označení „cikán“ vlastně NENÍ ničím PEJORATIVNÍM, urážlivým či ponižujícím. Někteří cikáni jsou na toto slovo dokonce hrdi! Prostě, a proto, že má historicky-reálný základ, v jejich vlastních dějinách…

Teď už jen zbývá čekat, kdy na to – konečně – ještě přijdou i ti „sluníčkáři“ a jejich podporovatelé ve vládnoucí administrativě ČR, a EU, a kdy přestanou lidi, kteří mluví o cikánech jako o „cikánech“, obviňovat z rasismu…

Tw!st

Říkám jim ještě trochu jinak, ale to říct nemůžu, nechci porušit kodex uživatele.

Kolouch od

Ano oni jsou na to někdy i hrdí když se jim říká cigáni.

lenkasvob

Romové je špatně. Cikáni se dělí na Rumungry a Vlachy, takže všichni pocházejí z Rumunska, nazývaného Románia. nejsou tedy z Itálie ani z Říma. Jsou to Cikáni.

tobby

Říkám jim cikáni, protože se většinou sami tak nazývají.

jáára

Říkám jim Močky, Kikoši a Kikoňťáci.

ppíno

🙂

Rakira

radši nijak :D

JosefLeo

Cigáni.

pedro73

Tých slušných nazývam cigáni a tých neprispôsobivých degeši.

annas

Ad laybor,

zapomněl jste na kodex. V souladu s ním je třeba uvádět zdroj na toho, kdo informace zveřejnil a vy jste je převzal.

http://www.az­bestus.cz/co-mi-vadi/paraziti-asocialove-neprizpusobivi-nekdy-se-tyka-dokonce-i-romu/?pageshowing=7

anonym

Zdroj je pouze z mailu – Subject: Fwd: Materiál, který nikdy nebude v televizi-Romové

anonym

Tak nakonec jsem to našel , je to ze statistiky ČSÚ ,
Předmět: Fwd: Materiál ČSÚ, který nikdy nebude zveřejněn v naší televizi. Proč ? …romové
výpis ze statistiky ČSÚ :

Kepler

laybor: ne, že bych fandil Romům, ale ta čísla moc věrohodně nepůsobí. Odkaz by nebyl?

Kepler

suaeda: ano, ano, čmoudové! Ten výraz má potenciál na daleko širší označení.