Avatar uživatele
jendahun

Říkalo se: devatero řemesel – desátá bída.

Myslíte si,že by to tak mělo být a člověk by měl znát devatero řemesel,aby se dnes uživil?Devatero řemesel – ani jedno neovládat na sto procent,ani v jednom nebýt špičkový odborník a desátý – úřad práce?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Kerberus, anonym, Deli před 4606 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

To se říkalo o hornících , že mají devatero řemesel, protože původně ke své práci museli zvládat spoustu dovedností z jiných oborů. A neni na tom nic špatného, aby si člověk dovedl vyradit v jakékoli situaci. A my jako národ kutilů to i zřejmě dost často využíváme. Nikdy to asi nebylo myšleno tak, aby jsme se nenaučili dělat něco pořádně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deli

Já jsem si vždycky myslela, že tohle rčení vyjadřuje: do všeho fušuju, ale nic neumím pořádně, proto nakonec žiju v bídě.

Jinak si myslím, že člověk má umět jednu věc opravdu pořádně – a ta ho má živit. Pak je samozřejmě dobré, když umí opravit kapající kohoutek, položit lino, trochu pracovat se dřevem, připojit lustr či vyměnit olej v autě. To pak ale není bída, ale fajn.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

No,myslím,že určitě není na škodu umět víc než jednu věc,ale ne kvůli tomu aby se člověk uživil,ale proto aby si mohl udělat nebo spravit sám a nevolat kvůli tomu odborníka.
Bývalý přítel od známé má svou práci,ale myslím,že dost rozumí dřevu a když jsem viděla jeho skříň s posuvnými dveřmi nebo kuchyňskou linku,srdce mi plesalo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Náhodou jsem narazila na toto přísloví. ŘEkla bych, že platí obecně. Devatero řemesel, desátá bída = umí všechno, ale přesto je chudý.

před 4006 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek