comedian

Říkali jste si už jak by to vypadalo na světě bez válek za posledních 100 let?

Nejlepší odpověď
anonym

Ne. Ty války zpětně prostě nikdo nevymaže. Stejně tak Vítězný únor, intervenci spřátelených armád a sametovou revoluci. Nemá význam pohybovat se v nereálnu pověstného slůvka „kdyby“ a v tomto případě „co by, kdyby“. Každý okamžik je třeba chápat tak, jak v konkrétní době vypadal. Uvažovat co by bylo, kdyby cokoliv z nedávné historie nebylo, to povede pouze k nepodloženým hypotézám.

Další odpovědi
Lamalam

Nejsem militaristka, ale bez válek by byl rozvoj letectví, elektroniky, chemie, jaderné fyziky a řady dalších oborů o několik desetiletí opožděn.

iceT

Bylo by přelidněno?

anonym

Ne,obecně takové úvahy nemají smysl…
Ale pokud bys chtěl třeba psát sci-fi s tematem paralelních světů nebo cestování časem, nabízí minulé století – vzhledem k frekvenci a dopadu válek, docela slušný poteciál.
😉

suaeda

Války byly co svět světem stojí. Vlastně již v prvobytně pospolné společnosti spolu válčily dvě tlupy o uzemí kde bylo více lovné zvěře. A válčí se v podstatě ve světě pořád jak o území, o nerostné bohatství, o vliv, o moc, tak také o rozšiřování náboženského vlivu.

arygnoc

lamalam:

a nebolo by to asi aj lepšie?

Hamon

Druhá světová válka urychlyla vývoj – na začátku ještě létaly otevřené dvojplošníky, o pět let později proudová letadla. Jen přímo díky druhé světové válce se lidstvo dostalo do vesmíru