dust8

Říkají svatebčané oddanému páru nějaké blahopřání dle nějaké zaběhlé fráze?

Jako např. na pohřbu se říká: „Upřímnou soustrast.“, tak na svatbě je taky nějaká taková běžná fráze či je více možností? Co se nejlépe hodí a nejčastěji používá?

Přeje se jim dohromady či zvlášť nevěstě a zvlášť ženichovy?

Nejlepší odpověď
Kepler

Obvykle se přeje oběma něco jako „mnoho štěstí, mnoho dětí, nebo "mějte se pořád rádi“ apod. Ti nápaditější přátelé a rodina pošuškají do ucha každému něco zvlášť, po čem s zpravidla nevěsta i začervená. Sluší se i líčko na líčko každému.