Říká vám něco „omezená kapacita integrované paměti lidského mozku“?

Myslím, že lidé s vyšším intelektem nemůžou být stejnou vahou moudří, ale hlavně že jsou výkonní a naopak, lidé příliš moudří to mívají v životě většinou těžší, co je lepší? Čemu se dá lépe naučit/přizpůsobit, aby byl člověk, jak se říká, „vyvážený“ či spokojený s tím, co má …

(keltské vtipy a kameňáky)…https://­www.youtube.com/wat­ch?v=IhR5gngsBSs

Odpovědi
Šidlo

hlavne si treba dať pozor na logické chyby a predpojatosti, ktoré má v mozgu každý ako ,,základný program".....to ,,zmúdrenie" a ,,selský rozum" je v skutočnosti návod na prežitie v realite, nie jej popieranie a prekrúcanie (čo je hlavná obrana ľudského mozgu v detstve, no dospievaním sa má odbúrať)

múdry človek proste vie, ako prežiť a aj to vie urobiť pre seba a pre druhých
inteligentný človek vie reagovať, nájsť riešenie ako prežiť, ale nie dlhodobo a dobre…mám to stokrát videné aj zažité…tie priepastné rozdiely medzi riešeniami inteligentných a múdrych

anonym

Nevím, zda-li se už o tom někdo z významných filosofů, již zmínil, ale asi jde jen(individuálně vzato) o dospívání či zařazení se do života a přijmutí životní role a pak světe div se, jen mě to tak napadlo, trochu jsem se zamyslela nad životem…