Říká vám něco ( hlavně starším ) jméno Gorbaněvská ?!

Doplňuji:
A já o ni v životě neslyšel, jen to, že skonala.

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Ale oživila jsem si její jméno, když se v ČRo objevila zpráva, že dne 29. 11. v 77 letech zemřela v Paříži známá ruská disidentka, básnířka, překladatelka a bojovnice za lidská práva Natalija Gorbaněvská – jedna z osmi statečných, kteří 25. srpna 1968 protestovali na moskevském Rudém náměstí proti invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa.

Více informací
http://www.blis­ty.cz/art/71216­.html

Doplňuji:
Já ano, ale jméno uložila v paměti. Připomněla jsem si je, když navštívila před několoika lety Prahu, a oživila při zprávě o jejím úmrtí.

Další odpovědi
arygnoc

ale áno.
ako teraz i vtedy som ju považoval za bojovníčku s veternými mlynmi.