zzzzz

Říká se, že když jsou hory daleko, tak bude škaredě nebo hezky?

Nejlepší odpověď
anonym

To bude hezky…
😉
No – hezky – je diskutabilní, co to pro koho znamená – bude jasno, slunečno, pravděpodobně ne hic.

Další odpovědi
dudu

Na brněnsku jsem se setkal s těmito pranostikami: „je daleko vidět – bude pršet“, bude pršet – je slyšet vlak z Tišnova nebo Rájce /platilo v době parních lokomotiv/, okolo Měsíce bylo kolo – bude pršet., a moje babička říkávala „bude pršet – putijó se schude“ /doma jsme měli krásné kameninové/.

quentos

hory jsou furt stejně daleko ;{)>
znamená to tedy, že když žiju v podhůří, bude tady v jednom kuse šeredně? ;{))>

zjentek

když jsou krásně vidět hory, které jsou hodně daleko, tak bude druhý den sicher pršet ..u nás se to tak děje téměř bez výjimky ,)
..ty už ty věty skládáš skoro jako já :o

Zbynas

Odpověď na otázku viz mowla.

Ale píšu k quentosovi: umět rozlišovat přísloví, moudra a rčení je myslím základní předpoklad k pochopení autorovy myšlenky, pochopení skryté informace ve zdánlivě nepochopitelné větě. Někdy je potřeba znát alespoň základy fyziky, případně chemie (nebo meteorologie, jako v tomto případě), aby bylo možné myšlenku rozkódovat.

Sůwa

Mám vyzkoušeno, že při souvislé vrstvě mračen dost nízko položených jsou z Polabí vidět Krkonoše i Milešovka. Není to ale ani vyloženě pěkné, ani škaredé počasí a stává se to jen občas.

Pepa25

U nás se to říká v podobě: „Gdyž sú hory blízko, bude pršať“

mosoj

Tak lidová pranostika byla moudřejší a prozřetelnější. U nás se říkalo tak jak píše dudu, ale závěr nebyl tak jednoznačný. Říkalo se, bude změna počasí.
Nicméně jaká asi může být změna. Při dešti vidět daleko není.

zzzzz

Quentosi, jsou pořád stejně daleko, ale někdy to opravdu vypadá, že jsou blíž a někdy dál.

No každopádně jsem ráda, že jste to rozkódovali 🙂 U vás se to nikdy takto neříká?

gagaga

bzzz, a po kolika sklenickach to tak vypada ? :p

  • iv-

zzzzz

  • iv- někdy i po ránu:-))) sakra, já budu asi náměsíčná a v noci tajně nasávám:-DDD

gagaga

:)

anonym

Quentosi – když nejde Mohamend k hoře, musí hora k Mohamedovi…
😉