Avatar uživatele
zzzzz

Říká se, že když jsou hory daleko, tak bude škaredě nebo hezky?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, Zbynas, anonym, zjentek, gagaga, marci1 před 3631 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

To bude hezky…
😉
No – hezky – je diskutabilní, co to pro koho znamená – bude jasno, slunečno, pravděpodobně ne hic.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Na brněnsku jsem se setkal s těmito pranostikami: „je daleko vidět – bude pršet“, bude pršet – je slyšet vlak z Tišnova nebo Rájce /platilo v době parních lokomotiv/, okolo Měsíce bylo kolo – bude pršet., a moje babička říkávala „bude pršet – putijó se schude“ /doma jsme měli krásné kameninové/.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

hory jsou furt stejně daleko ;{)>
znamená to tedy, že když žiju v podhůří, bude tady v jednom kuse šeredně? ;{))>

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

když jsou krásně vidět hory, které jsou hodně daleko, tak bude druhý den sicher pršet ..u nás se to tak děje téměř bez výjimky ,)
..ty už ty věty skládáš skoro jako já :o

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zbynas

Odpověď na otázku viz mowla.

Ale píšu k quentosovi: umět rozlišovat přísloví, moudra a rčení je myslím základní předpoklad k pochopení autorovy myšlenky, pochopení skryté informace ve zdánlivě nepochopitelné větě. Někdy je potřeba znát alespoň základy fyziky, případně chemie (nebo meteorologie, jako v tomto případě), aby bylo možné myšlenku rozkódovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Mám vyzkoušeno, že při souvislé vrstvě mračen dost nízko položených jsou z Polabí vidět Krkonoše i Milešovka. Není to ale ani vyloženě pěkné, ani škaredé počasí a stává se to jen občas.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

U nás se to říká v podobě: „Gdyž sú hory blízko, bude pršať“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Tak lidová pranostika byla moudřejší a prozřetelnější. U nás se říkalo tak jak píše dudu, ale závěr nebyl tak jednoznačný. Říkalo se, bude změna počasí.
Nicméně jaká asi může být změna. Při dešti vidět daleko není.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zzzzz

Quentosi, jsou pořád stejně daleko, ale někdy to opravdu vypadá, že jsou blíž a někdy dál.

No každopádně jsem ráda, že jste to rozkódovali 🙂 U vás se to nikdy takto neříká?

před 3631 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

bzzz, a po kolika sklenickach to tak vypada ? :p

  • iv-

před 3631 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

  • iv- někdy i po ránu:-))) sakra, já budu asi náměsíčná a v noci tajně nasávám:-DDD

před 3631 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

:)

před 3631 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Quentosi – když nejde Mohamend k hoře, musí hora k Mohamedovi…
😉

před 3631 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek