Valeria

Říká se, že dvě věci na světě smrdí jako leklá ryba. Jedna z nich je ryba. Ale co je to ta druhá?

Nejlepší odpověď
annas

1. Znám květinu zmijovec. Když rozkvete, je vidět krásný květ, ale jeho vůně má nejodpornější mrtvolný či hnilobný zápach. Horší smrad než leklá ryby, když se začne kazit.

Viděla jsem ji v olomouckém skleníku, když zmijovec kvetl. Vzbuzuje zájem diváků, kteří obdivují krásu, byť zápach je opravdu nepříjemný.

2. Našla jsem jednu informaci. Existuje choroba "Trimethylaminuria – syndrom rybího zápachu

"Jde o vzácnou metabolickou poruchu. Źít s ní rozhodně není jednoduché. Syndrom rybího zápachu neboli trimetylaminurie (TMAU) je velmi vzácné onemocnění, které postihuje častěji ženy. Je způsobeno narušením metabolismu glycinu, v těle pak chybí enzym zvaný trimethylamino­xidáza.

Příznaky onemocnění – tělesný zápach po rybách a shnilých vejcích!"

více v odkazu

https://nemoci-a-lecba.zdrave.cz/tri­methylaminuria-syndrom-rybiho-zapachu/

Další odpovědi
Kepler

Leklá ryba ještě nemusí smrdět. Jen ryba, co už se hnije. Říká se, že ryba smrdí od hlavy. To už věděl i ten borec ze Žďasu co, řekl ještě před rokem 89, že schody se zametají shora dolů.

Drap

U nás se říkávalo, že třetí den návštěva a ryby smrdí. O leklé rybě jsem nikdy neslyšel, že by smrděla. Začne smrdět až se kazí. Pokud by to byla pravda, tak většina ryb co se prodávají by musela smrdět, protože téměř všechny chycené ryby se nechávají leknout.

aliendrone

Namátkou – že by DRUHÁ leklá ryba? ;) :D :D

paul1

Asi mezi nejsmradlavější potravinu patří durian

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Durian

nyjono

Kdo to říká?

buzna

Já myslím že to bude pejča.

dubraro

Myslím, že přirovnání tou druhou věcí myslí dámské přirození, které v případě onemocnění nebo nedostatečné hygieny může vykazovat takový zápach.

Bůh: Adame, kde je Eva?
Adam: Ále, šla si opláchnout frndu do potoka.
Bůh: Zatraceně, teď to z těch ryb už neumyju!

dudu

Replika na podobné téma zazněla ve filmu Hlava XXII v souvislosti se sexováním jazykem a zněla "Na světě jsou dvě věci cítit po rybě, ale pouze jedna z nich je ryba.