kapka

Říká se správně „Jedu na dovolenou do Krocana“ nebo „Krocanu“ ?

http://postim­g.org/image/ruj­nh0k41/
Našla jsem nějakou novou zemi Krocan a chtěla bych ji navštívit. Až se budu ptát lidí na cestu, jak to mám skloňovat?
Na fotce v levém sloupci skoro úplně dole. :D

Nejlepší odpověď
annas

jinak

V odkazu je krocan s malým písmnem., takže rozdíl vzhledem k pravopisu ostatních zemí Chtělo by vidět naíbdku CK a její program.

Mně to připadá tak, jako by Turci nabízeli lov krocanů.

Takže podle pravoopisu v odkazu bych jela do Turecka lovit krocana, tedy na krocana.

Pokud jde o název Krocan – jela bch do Krocanu.

Živý krocan – vzor pán – nejde užít předložku do – krocana jako pána , neživý Krocan – název – vzor hrad – jedu do Krocanu.

Další odpovědi
cochee

normálně do Turecka

Emefej

do Krocanu

gecco

jinak

Já bych jel do Krocanárie…
😉

marci1

normálně do Turecka

Krocan je Turecko. 🙂

jáára

normálně do Turecka

mosol

jinak

Mě spíš láká ten Vrchnosti hotel

ivzez

jinak

Normálně do Turecka na krocana…

bolak

jinak

no jet do krocanuna není nic zas až tak zvláštního, jestlis včera koukala na sestřih kvalifikace eura, tak tam komentátor říkal že „si malťané užívali v oslu“, a vo tomhle když informuje normální slušný lidi který zajímaj jen fotbalový aktuality veřejnoprávní médium, tak to už je minimálně na písemnou stížnost..

kapka

Bolaku :D :D :D

annas

🙂

Agneta

Na dovolenou do Turecka? Na takový nápad se musí nejdřív přijít…:DDD
Tak to je jako do Bulharska nebo Tuniska (odpuzující analfabetické lokality smradu):DDD

cochee

No tak proto asi to Turecko maskovali Krocanem ;)

annas

Krocan je v odkazu uvedený jako krocan, takže jde o jiného krocana. 🙂

cochee

Řekl bych, že jde o chybu strojového překladu Google Translatoru 😁

kapka

Je to tak. :) Stranka je prelozena do cestiny dodatecne. Krocan me pobavil. :)