annas

Řídíte se občas radami a moudry o jídle? Máte některé uložené ve své paměti a občas si je připomenete?

Prosím o vyjádření se k některým rčením, která vzešla z jídla. Pro svou odpověď si můžete kterékoliv vybrat.

  1. Považujete toho, kdo nesnídá za barbara? Snídej sám …
  2. Je správné řešení, když vás žene vlčí hlad jako závodní chrt a když byste se měli rozdělit o své nejoblíbenější večerní jídlo se svým nepřítelem?
  3. Má něco do sebe úsloví: Jez do polosyta, pij do propita?
  4. Dá se inteligence měřit množstvím nedojedeného jídla, když se říká, že inteligenti nedojídají?
  5. Rčení Jak k jídlu, tak dílu. Je chuť k jídlu opravdu projevem životní vitality?
  6. Používáte některé své vlastní úsloví?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
iceT

1;nesnídám,ani jsem snad nikdy nesnídala ani jako dítě školou povinné,leda tak cestou do školy,asi jsem barbar
2;večer raději nejím nebo se o to alespoň snažím…někdy
3;člověk by měl jíst aby žil,nikoliv žít aby jedl,takže rčení má něco do sebe
4;v Japonsku nebo kde,pokud se nechá sousto na talíři,hostitel vám nandá další porci,takže asi to nebude o inteligenci.Moje mamka za oplsky(zbytky) na talíři vždy prskala,museli jsme dojídat nebo nemít velké oči
5;chuť k jídlu by měla být úměrná vydané energii,pracujícímu člověku by mělo jídlo více chutnat,neboť si ho víc zaslouží,než ten kdo nic nedělá a přesto sní tolik jako malý polský zájezd
6;nepoužívám vlastní ůsloví o jídle,neboť jsem si ještě žádné nevymyslela,ale můj přítel občas použije něco ve smyslu bez jídla nebude třeba vykonávat velkou potřebu(ale říká to peprněji)

Další odpovědi
badisko

Ridim se jen jednim moudrem proveremym lety .. Jez do polosyta, pij do polopita

briketka10

jako malá jsem (musela jíst dva velký koláče) i za ségru
ke snídani a málem jsem pukla, ve škole jsme svačily a
chodily povinně na oběd, doma jsme pak měly lehkou
večeři :)
dnes vůbec nesnídám .. odpoledne mám ty mý hranole s
majolkou, okurkou a rajčátky na tom chilli koření a pěkně
osolený, večer si udělám už jen salát, občas krkovičku,
nebo drůbeží jatýrka na smetánce a žampiónky taky tak ..
byla jsem na dovolený tam jsem se pořádně rozežrala
teta jen vařila a vařila samý dobroty no na Moravě nejezte
to a co píva jsem vypila chjo, ale mám ještě míň kil než
jsem tam jela divný žejo :DD
Doplňuji:
jami,
já jsem taky barbar !!
někdy jím i v noci to
na mě padne takový
hlad a nemůžu jít spát
bez toho aniž bych něco
zbodla – klíďo píďo zas
ty moje hranolky a vélkou
misku s majolkou ňami :D

anonym

Jsem barbar,protože když mám ranní tak si raději přispím,než abych se nasnídala,pak čekám na svačinu(teplou) jak na smilování.Mám už ten vlčí hlad.Kdybych se měla rozdělit se svým nepřítelem,tak ho radši pokoušu,ať je ráno nebo večer.Ale po té dobré sváče,nemám pocit,že jak k jídlu,tak dílu!Nejraději bych si někam zalezla a spala a spala.Inteligentní lidé nedojídají?Ne,tak ne naši inžinýři tříbarevný.Zbodnou všechno do posledního drobtu,páč mají ten čas.Nebo nejsou tak inteligentní..(to tvrdím stále,že museli študýrovat v Plzni)Žádné z těchto na mě nesedí.

zjentek

jsme to, co jíme ..musím tady jednoznačně a nekompromisně dodat, že je mi opravdu a upřímně líto drtivé většiny obyvatelstva. A oni se v této drtivé většině ani nedozví, o čem to mluvím ..nezbývá než je litovat, co se dá dělat ,)
Doplňuji:
vlastní: řekni mi, co jíš (piješ) a já ti řeknu, kdo na chemické a biologické úrovni vlastně jsi

www

Neřídím.
Poslouchám celý život řeč svého těla, ale netvrdím, že ta moudra nejsou prospěšná 😉
P.S: nechápu souvislost s kategorií ‚jazyky‘.

annas

Jde o úsloví, tudíž o oblast jazyka, nikoliv o přípravu jídel.