Dudu855456

Řídil se podle svých teorií sám Jean-Jacques Rousseaau?

Dobrý den,dělám si o něm referát a zajímalo by mne,jestli se sám řídil dle svých teorií o výchově dítěte.

Nejlepší odpověď
annas

Když děláte referát o R., domnívám se, že jeho názor na výchovu znáte stejně jako něco z jeho života.

Jen uvedu, že když R. psal své dílo Emil, byly všechny jeho děti v nalezinci.

Doplňuji:
Když byly R. děti v nalezenci, tak zhruba dvanáct let nato napsal dílo Emil. Přes názory o výchově dětí v rodině je dal do nalezince – bylo to podle tehdejší dobové módy – i když později svého činu litoval. Možná i kvůli tomu sepsal svoje myšlenky, neověřené vlastní výchovou.

více v diskusi

Další odpovědi
rmajlka007

To víte, že řídil :) Tuším, že měl hned 4 děti a všechny skončili v sirotčinci, aby je svou výchovou"nezkazil". Tak vám nevím… 🙂

anonym

svých 5 dětí šoupl do sirotčinců

annas

Ad česílko: Proč v poslední době jen diskuze? .-))

gagaga

asi chce bejt co nejbliz ke me :p

  • iv-