orestez

Řidiči, jak ukončit hovořící navigaci, když chce pasažér změnit trasu během jízdy? Hlas napovídá jiný směr, než jedu.

Ani jeden ze dvou kolegů nerozumí placatým smartfounům, já při řízení nesmím manipulovat s telefonem, zastavit není kde, všude jsou dopravní kamery. A hlas z aplikace mapy.cz říká za 10 kilometrů odbočte na výjezd. Jeďte doprava. Jeďte doleva. Odbočte doleva doprava.

Odpovědi
JájsemRaibek

Třeba chybuji, ale nepřepočítá tu trasu navigace sama při změně směru?
Nyní říká, abys jel doleva. Já tam vidím zácpu, tak to vezmu vpravo a pak rovně pak dvakrát vlevo a napojím se. Po změně trasy by měla navigace sama určit kam zahnout.
Mimochodem taky se mi stalo, že řekla: na nejbližším možném místě se otočte :D
Pokud ji budu ignorovat, tak i přes neotočení si to přepočítala a navedla mě.

cukrar

Vypnout zvuk.

Jan Kunčar

Asi je to různých navigací různé. Sám jsem vyzkoušel, že některé navigace vezmou změnu trasy na vědomí a vedou řidiče novou trasou, ale jiné se při změně trasy nezdvořile odmlčí.

Dochy

Pasažér klidně může. Proč by nemohl? Jinak slušná navigace (pokud chceš jet jen jinou trasou ale cíl zůstává stejný) při změně směru cestu sama přepočítá (alespoň takovou zkušenost mám já).

Pokud chceš vypnout funkci „navigace“ pak u mně (waze na androidu) to znamená 2 kliky na poměrně velká tlačítka. Navigace pak zůstane jen v režimu „mapa“ kdy vidím případné hlášené problémy na silnici, ale navigace mně jinak nikam nežene.
Pokud jedu a chci změnit cíl nebo udělat nějaký vážnější zásah, pak aplikace protestuje že se mám za jízdy věnovat řízení a další akci dovolí jen když potvrdím, že jsem spolujezdec.

anonym

každou navigaci lze ukončit. Bohužel každou trochu jinak protože mají různá ovládání, jinak umístěné nabídky. Konkrétně hlasové navigování do cíle u aplikace mapy.cz ukončíte (a tedy do pasivního zobrazení mapy přejdete) stisknutím tlačítka ← které vidíte vlevo nahoře při zapnutém režimu navigace.

Stejně tak můžete nechat navigaci zapnutou a jen ztlumit hlasové pokyny, tuto volbu najdete pod trojtečkou vpravo nahoře, otevře se menu kde najdete položku „Hlasové povely“

orestez

Zkouším MapFactor Navigator as mapou nešlo pohnout, posunout pro přidání bodu do trasy, jako by grafika vážila tunu. Mapy.cz se posunují dotekem, jako kdybych stíral prstem prach. MaFactor nenašlo Brno, není tam jak ukončit aplikaci.
Vaze je sledovačka od NSA ve spojení s FB.

orestez

Měli jsme jet na Křídlovickou ale po cestě se kolega rozhodl, že pujde kamsi na pivo. Takže mě to navádělo jinam i když už jsem byl před barákem.

anonym

každou navigaci lze ukončit. Bohužel každou trochu jinak protože mají různá ovládání, jinak umístěné nabídky. Konkrétně hlasové navigování do cíle u aplikace mapy.cz ukončíte (a tedy do pasivního zobrazení mapy přejdete) stisknutím tlačítka ← které vidíte vlevo nahoře při zapnutém režimu navigace.

orestez

http://domaci­.eurozpravy.cz/zi­vot/195067-muze-nehoda-u-obrnic-vysilana-zive-poslouzit-jako-varovani/

anonym

Stejně tak můžete nechat navigaci zapnutou a jen ztlumit hlasové pokyny, tuto volbu najdete pod trojtečkou vpravo nahoře, otevře se menu kde najdete položku „Hlasové povely“