EliškaG

řidičák na skůtr do 125 ccm

Někde jsem slyšela, že pokud si děláte řidičák na osobák tak když si dáte jen žádost tak místo na malou motorku do 50 ccm dostanete na 125ccm a že by to mělo platit od začátku asi příštího roku Je to pravda? V případě, že ano dostanu na 125ccm když bych třeba ztratila řidičák a do nové žádosti uvedla, že chci na 125ccm?

Odpovědi
anonym

je to bez žádosti
►K řízení motocyklu do 125 ccm stačí řidičské oprávnění skupiny B ◄
V novele zákonodárci schválili změnu předepsanou směrnicemi Evropského parlamentu a Rady 2006/126/ES, podle které bude možné s papíry na auto
►► automaticky řídit i jednostopé stroje do objemu 125 ccm ◄◄
s automatickou převodovkou. Do této kategorie spadají především skútry, ale dá se očekávat, že na tuto situaci zareagují i dovozci malých motocyklů a nabídnou i malé motocykly bez spojky. Datum platnosti této změny byla stanovena od dne 19. ledna 2013.
zdroje ▼▼▼
http://skutrma­nia.cz/clanek/202-stopetadvacitky-k-ridicaku-na.html
http://www.au­tanet.cz/auto­news-s-ridicakem-na-auto-dostanete-ridicak-na-skutr-125-ccm-1514