kavon

Řidičák

Dobrý den chtěl sem se zeptat,sebrali mi řidičák a prej pokud mi ho vrátí do jednoho roku nemusím delat test,co je natom pravdy děkuji.

Nejlepší odpověď
standa

V zásadě máte pravdu…, jen bych doplnil, že pokud jste o ŘP přišel v důsledku:

  1. nasbírání 12 trestných bodů, tak se „přezkoušení“ nevyhnete nikdy (vždy máte totiž zákaz řízení 1 rok)
  2. uděleného zákazu řízení (v souvislosti s přestupkem či trestným činem) a shodou náhod by vám soud podmínečně zkrátil původní např. 18-ti měs. trest zákazu řízení na polovičku (tedy pod 12 měsíců), tak na přezkoušení nemusíte.

Ale v drtivé většina případů udělených trestů zákazů řízení je délka zákazu nejméně 1 rok a pak ale MUSÍ ´nastoupit´ přezkoušení…