jirka F

Řídí se psi dnem a nocí nebo znají hodiny?

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
_Bůh_

Řídí se sluncem
Více v knize Cirkadiánní kód od Pandy

Další odpovědi
Drap

Neznají hodny, ale mají v sobě biologické hodiny. Pokud se třeba psovi v určitou hodinu vrací pán z práce, tak ve stanoveno hodinu jsou již předem připraveni ho vítat, i když ho ještě nemůže ani slyšet a ani vidět. Pes hodiny nepotřebuje. K čemu by mu byli? Čas si vymysleli lidé.

Filip84

Kdybys žil někde v přírodě, nechodil bys do práce, prostě bys neměl žádné civilisační povinnosti, potřeboval bys k něčemu hodiny? Neřeš, jestli bys je chtěl mít, opravdu hluboce se zamysli, zda bys je skutečně potřeboval.

Já, pokud nejdu do práce, nebo nejsem např. marod a nejsem objednaný na čas do zdravotnického zařízení, tak se na hodiny ani nepodívám. Na co?

Etiologie psa je, zjednodušeně řečeno, následující: v noci spí, vstává před svítáním a jde lovit (využívá toho, že dobře vidí za šera), pak se nažere, smečka si pohraje se štěňaty, a jde spát. Vstává před soumrakem a jde lovit, pak se nažere, a jde spát. K čemu by mu, proboha, byly hodiny, a jak by se ke smečce – někde v přírodě – dostaly? Opravdu „inteligentní“ dotaz! 🙂