Avatar uživatele
Rokio

Řídí se i zvířata nějaký pravidly mezi svým druhem?

Chovají se podle nějaké šablony i například vlci ve smečce, či ptáci v hejnu apod.?

Zajímavá 0 před 360 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
elkon

Používají instinkt. Každý druh má své chování přirozeně vrozené od přírody. Stejně jako některé věci jsou přirozené i člověku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ano řídí. Třeba konkrétně vlci mají tak propracovaný sociální systém, že my lidé můžeme jen závidět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Všechna ta instinktivní pravidla, vzhled, chování a schopnosti mají zvířata zapsané v genetickém kódu. Dědičnost dává každému druhu jistou variabilitu, ale také omezení, která "ohraničují" každý konkrétní druh.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Sociální chování zvířat je geneticky dané jen z části. Z části je naučené - mláďata se mu zpravidla učí hrou, třeba tím že zkouší co všechno snesou dospělí a dospělí je zpravidla za nevhodné chování hned nezadáví, ale maximálné plácnou packou.

A ano, ta zvířata mají svá sociální pravidla. Třeba že některá jsou striktně monogamní, jiná zvířata zas kdykoli s kýmkoli.... Vlci spolu komunikují řečí těla a mají propracovanou hierarchii ve smečce (doporučuji návštěvnická centra v NP Šumava, ale i jinde určitě budou mít zajímavé materiály). Jiná zvířata se třeba pasou ve stádu, ale několik jedinců je na stráži a v případě nebezpečí varují ostatní..... Zkrátka spousta pravidel. Jen to nemají napsané na papíře.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata