vivatisCZ

Režim v letadle na mobilech, je už povolen v letadlech?

Mám mobil s androidem a ten nabízí funkci režim v letadle, to určitě znáte vypne všechny bez drátová připojení,wifi a nikdy se vám nemůže dovolat a prostě všechny bez drátová připojení.Když jsem před rokem letěl letadlem tak tam říkaly, že mobily musí být vyplé.Tento rok teprve poletím, ale už říkají že mobily bud musí být vyplé a nebo musí být zaplí režim v letadle?A je to vůbec povolené?
KATEGORIE:Ostatní právo a zákony(Mám právo mít zaplý svůj mobil!)

Nejlepší odpověď
zjentek

zatím mi žádné aerolinky nepovolili mít zapnuté jakékoli elektronické zařízení a je celkem jedno, jestli je to online nebo offline, zkrátka obecně by se měla osobní elektronika vypínat zcela, včetně mp4, discman, atp. Platí to pouze pro start a přistání, mimo tyto operace je povoleno vše, často i telefonování. A i když není tak složité to porušovat, tak člověk by všeobecně neměl ohrožovat druhé, když už na sebe kašle, takže vypnout ,)

Další odpovědi
briketka10

V americkém Texasu byl při přistání letadla na letišti v El Pasu zatčen pasažér za to, že zapnul svůj telefon a na žádost personálu ho odmítal vypnout. V Česku za tento přečin hrozí teoreticky statisícová pokuta.
zdroj :http://mobil.id­nes.cz/diskuse­.aspx?iddisku­se=A110907_112830_mob_te­ch_mer

Dochy

Dodatek k tomu co psali kolegové a tvému „Mám právo mít zaplý svůj mobil“. Nemáš právo mít zaplý vlastní mobil. Jseš na „návštěvě“ u někoho, kdo má svá pravidla a je přinejmenším slušností ctít pravidla hostitele. V tomto případě navíc jde o bezpečnost lidí a tam Tvá práva na hraní her nehrají žádnou roli. Ze stejných důvodů jsou zakázané telefony třeba v nemocnicích na některých pracovištích.
A v letadle se zkrátka budeš muset řídit příkazy personálu. Pokud budou chtít vypnout, tak vypnout.

led

Zjednodušene. Riaďte sa pokynmi lietajúceho personálu, robia to pre vašu bezpečnosť.
Máte jedno hlavné právo: Bezpečne cestovať! Vami udávané právo je tomu podriadené.

Doplňuji:
Po konzultácii s letuškou:
počas štartu a pristávanie musí byť všetko vypnuté. Novšie telefony počas letu, mimo už uvedených letových zmien, pri zapnutí režimu" lietadlo" môžu byť zapnuté – bližšie informácie vám dá ku konkrétnemu telefónu lietajúci personál. Staršie typy telefónov, aj nej spotrebnej elektroniky vyžarujú elektrické rušenie čo by mohlo visť k narušeniu lietadlovej elektroniky.

led

Pasažieri lietadiel dostanú rýchlejšie WiFi
Vydané dnes 13.5.2013 o 11:50

Nové frekvenčné pásmo dá pasažierom lietadiel rýchlejší internet.
WASHINGTON, BRATISLAVA. Na výraznejšie zrýchlenie internetu počas letu sa môžu tešiť pasažieri leteckých spoločností. Federálna komisia pre komunikáciu v USA pracuje na nových štandardoch, ktoré zaistia vyššiu priepustnosť internetového spojenia lietadiel s pozemnými komunikačnými stanicami.

Nové pravidlá počítajú s pridelením frekvenčného pásma v rozsahu 14.0 – 14.5 GHz. Vďaka tomu by sa súčasné 3-megabitové prípojky celého lietadla zdieľané medzi všetkých pasažierov na palube mohli nafúknuť na 300-gigabitové.

Pre lietadlá je technologicky podstatne lacnejšie komunikovať pri zabezpečení internetového pripojenia s pozemnými stanicami, ako pre tento účel využiť satelity na obežnej dráhe zeme. A to aj napriek tomu, že lietajú vo výške viac ako 9-tisíc metrov nad zemou.

V súčasnosti zažíva internet na palube lietadiel boom. Pasažieri využívajú čas pri preprave na zábavu a prácu vďaka mobilným zariadeniam vybavenými WiFi konektivitou. Pri používaní tabletov a smartfónov nie sú malé priestory medzi sedadlami tak výrazným obmedzením, ako je tomu pri používaní notebooku.

Kým sa štandard stane záväzným, komisia bude musieť preskúmať obavy Asociácie satelitného priemyslu, že by mohlo využitie tohto frekvenčného pásma ovplyvniť prevádzku družíc a spôsobovať im technické problémy.

Informoval o tom magazín Digital Trends.
http://www.di­gitaltrends.com/mo­bile/fcc-proposal-in-flight-wifi-faster-and-cheaper/

led

Prepáčte preklepy.

led

gramatická oprava doplnenia:
Po konzultácii s letuškou:
počas štartu a pristávania musí byť všetko (elektronika cestujúcich) vypnuté. Novšie telefony počas letu, mimo už uvedených letových zmien, pri zapnutí režimu „lietadlo“ môžu byť zapnuté – bližšie informácie vám dá ku konkrétnemu telefónu lietajúci personál. Staršie typy telefónov, aj inej spotrebnej elektroniky vyžarujú elektrické rušenie, čo by mohlo viesť k narušeniu lietadlovej elektroniky.