Restituce(odskodne)

Muze se podat zadost o odskodneni,kdyz za komunistu to byl trestny cin a po jejich padu,byl paragraf zrusen.Jestli ano,jakou cestou se zada?Diky
Doplňuji:
Ja se ptam,a,mozna spatne.Nemam s timto zkusenosti,ale melo to byt prizivnictvi jak mi rekla kamoska,a pry se tomu rika restituce,ja fakt nevim,ale slibila jsem ji optani a tak to zkousim.

Odpovědi
standa

Bez bližšího upřesnění o jaký se jednalo trestný čin a o jakou škodu jíž by se mělo týkat odškodné se jedná, nelze korektně odpovědět…

Doplnění:

Řekněte kámošce, že má smůlu…

Trestný čin příživnictví, ačkoli jeho uplatňováním se zjevně omezovala lidská práva československých občanů, se po r. 1989 NESTAL PŘEDMĚTEM REHABILITACE ze zákona, protože býval používán rovněž pro postih prostituce.