Lublan

Nevíte, čím to může být, když se z ničeho nic restartuje PC?

Dobrý den,
z ničeho nic se mi třeba i 2× za den restartuje stolní PC. A to i třeba v případě, když jen píši do Wordu. Čím by to mohlo být?
Děkuji za odpovědi.

Původní neotázka
Restar PC zničeho nic

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jejda – to by mohlo působit milion+1 příčin. Nějaké příklady:

  1. zadělané chladiče > přehřátí komponent (netřeba mít spuštěno nic)
  2. odchází zdroj
  3. chyba v RAM modulu
  4. přítomen škodlivý software/hacknutý PC

+1 na závěr můj oblíbený >>> nainstalovány Windows 10 (svého času na některých Intel chipsetech 64bitech běžný jev po updatu, dokud nevydali opravný update :D :D :D)

Další odpovědi
xxx3

Vadná RAM, nebo něco se zdrojem. Ta RAM se dá do jisté míry otestovat, přinejhorším je možné (pokud jsou v PC 2 a více modulů) tak je postupně vytáhnout a zkoušet, jestli se to nezlepší.

Arne1

Nikdo zde nezmínil nejčastější příčinu – a sice kurvítka na základní desce. Na mnoha základních deskách bývají kondenzátory, které nevydrží dlouhodobé tepelné namáhání, poznají se podle vypouklých vršků. Stává se to u základních desek i renomovaných výrobců, samozřejmě vždy až po záruce.
Pomoc je složitá, nejjednodušší je upgrade základní desky, to ssebou často přinese nutnost výměny procesoru a pamětí.
Nebo se obrátit na dobrého servisáka, který umí a má možnost příslušné kondenzátory vyměnit.