zvedavaholka

Řešíte, jestli je osoba, se kterou se seznamujete kuřák nebo ne?

Nejlepší odpověď
huxa

Neřeším.

Doplňuji:
a co tak odpověď jiné?
co když třeba vyhledávám, aby protějšek byl kuřák?

Další odpovědi
quentos

Řeším, vadí mi to.

jednou jsem se na to zapomněl zeptat a přišlo cosi, z čeho cigára táhla na sto honů. Musel jsem držet, abych na místě nevrh šavli a nezdrh. To mi neříkejte, že toto není důležitý aspekt – můžeme si rozumět jak chceme, ale pokud bude páchnout po cígu a mně to bude nepříjemné, nemůže mezi námi zákonitě k ničemu intimnějšímu dojít.

marci1

Neřeším.

Pokud bych byla kuřák, tak bych to něřešila, to by asi měla řešit ta osoba. A jelikož jsem nekuřák, tak bych to také neřešila, protože, jestli bych se s onou osobou chtěla seznámit, byla mi sympatická, tak toto se dá vždy vyřešit v pohodě. Hlavně, že bychom si rozuměli.

anonym

Neřeším.

Doplňuji:
A za jakým účelem se s tou osobou seznamuju? Pokud je to můj nový kolega v práci, soused, kamarádův kamarád, tak mi to je jedno, a když se m třeba líbí a chtěla bych se s ním vídat, jako s přítelem, (nebo jak to mám napsat), tak vlastně taky ne, já mu nic nařizovat přece nemůžu, ani aby kouřil, ani aby nekouřil, je jaký je, takže bych asi brzy stejně slyšela, co mi je potom…

arygnoc

Neřeším.

neriešim ani, či je osoba vysoká/nízka, silná/štíhla, čierna/žltá/mo­drá/hnedá/zele­ná/žltá/červe­ná/a inak zafarbená, chlap/žena (okrem milostného života, tam je pohlavie môjho záujmu jednoznačne určené), neviem, prečo by som mal riešiť fajčiar/nefajčiar (skôr riešim alkoholik/neal­koholik, narkoman/nenar­koman, násilník/nená­silník, sympatický/ne­sympatický, teda vlastnosti, ktoré sú pre mňa dôležité).
pripúšťam, že pre niekoho môže byť vlastnosť fajčiar/nefajčiar podstatná.

anonym

Řeším, vadí mi to.

Ano. Jsem alergička, takže mi nezbývá, než se soustředit na nekuřáky. Problémy mám i v kuřáckém prostředí, kde se právě nekouří.
Doplňuji:
Bolaku, speciálně pro Tebe tedy informace, že alergie v tomto směru se projeví i na to, co kuřák vydechuje. A nemusí to být právě kouř čerstvě zapálené cigarety. Ohleduplnost vůči alergikovi na cigaretový kouř je rovna nekouření.
Kuřák si neuvědomí, že cigaretovým kouřem jsou prostoupeny stěny v jeho obydlí, že jsou cítit záclony, koberce, nábytek, obkladačky, oblečení, dokonce i nádobí. Prostě všechno. Neuvědomí si, že je „prokouřený“ celý jeho organizmus, jinak mu páchne pot, jinak páchnou ponožky.

bolak

Neřeším.

Já jen nerozumím tomu co s tím má společného ta alergie jak říká ocko, asi je třeba si vybírat trochu ohleduplnější protějšek, který mi nebude foukat kouř do ksichtu.

No vidíte, a to furt slýcháváme že láska hory přenáší, ale zas tak silnej cit to asi nebude, když u někoho nedokáže překonat ani zápach z úst.

pusinka50

Řeším, nechci,aby dotyčnému mé kouření vadilo.

Jsem kuřačka, která musí mít neustále příliv čerstvého vzduchu, neustále větrám. Takže nemůžu mít vedle sebe teplomilného kuřáka, kterému nevadí zavřená zahulená místnost. Nesnáším zakouřené prostředí, jakékoliv. Řeším i to, že bych chtěla přestat a tím pádem bych potřebovala si najít partnera nekuřáka, to by mě donutilo velmi rychle s cigaretama přestat.

Medulienka

Neřeším.

Doplňuji:
Neřeším zda-li je ten či onem člověk kuřák nebo nekuřák. Čtyři měsíce jsem nekuřačka – po 13ti letech kouření – a vůbec mi nevadí zajít si do kuřácké restauraci nebo hospody. Tedy ještě mě nenapadlo říct někomu, že mi vadí jeho kouření či nekouření.

Hacky

Řeším, vadí mi to.

Reezo

Neřeším.

nerozhoduj se podle ostatních. Ty sama se zamysli, jestli ti to bude vadit, když partner bude kouřit nebo ne a podle toho se rozhodovat. mě osobně je to jedno, jestli někdo kouří, je to jeho problém

ponovotná

Řeším, nechci,aby dotyčnému mé kouření vadilo.

veronika36

Řeším, vadí mi to.

Doplňuji:
Teď jsem se s jedním takovým seznámila a nevím nooo… líbí se mi, ale vadí mi to..

pizlicka

Řeším, vadí mi to.

kurakum neverim.jsou labilní,nevyrov­naní,negativní­.jsem byvaly kurak,tak vím…

bolak

ocko: Ona existuje alergie na cigaretový kouř?

Neber to jako provokaci, slyším to prvně :) A Ptám se, protože jsem chodil na testy a testovali mě na desítky, možná stovky alergenů a cigarteovej kouř mezi nima nebyl, což se mi zdá divný, protože pokud sis to teď nevymyslela, tak vzhledem k tomu jak je kouření bežná záležitost, měla by to bejt ta první věc na kterou alergologové testujou.

anonym

Bolaku, nediv se tomu. Existuje i alergie na zimu. Můj bývalý tomu taky nevěřil. Pochopil to až v momentě, kdy jsem se začala dusit. Alergolog v NJ mi na otázku, proč mi netestuje alergii na cigaretový kouř, řekl, že to není třeba, protože tu prokazatelně mám. Také mi několikrát během kontrol řekl, že se zdravotních problémů vedle kuřáka nezbavím. Takže pokud nevěříš, doporučuji ti obrátit se na MUDr. Macháčka v NJ, nebo si to ověř u MUDr. Tomáškové v Turnově. Ta se mnou o této mé alergii také nediskutuje.

Spíš by mne zajímalo mezi jakými lidmi se pohybuješ. To je tak divné, že tu někdo nemá zapotřebí lhát? Myslíš si, že patřím mezi chudáky, kteří si musí vylepšovat svou osobnost lhaním, aby byli zajímaví?