autacek

Řeší se úřední maturita. Nemělo by se spíš řešit, že ta děcka nic neumějí?

Tedy argumentovat tím, že jim dáme úřednický papír, když neměla čas se svůj obor naučit a složit zkoušku, není to nonsens?

Řeší se úřednická maturita. Nemělo by se spíš řešit, že ta děcka nic neumějí?

Nejlepší odpověď
Arne1

Podle mne je to nesmysl. Maturita není jen cár papíru, za deset let nikdo nebude řešit, že on studoval v tom roce pandemie, a tak maturitu nemá. A učit se dá i distančně, ovšem ne tak, jak je denodenně vidět na některých forech – tam se děcka, co flákají distanční výuku, ptají na naprosto elementární znalosti. To se mi nechce věřit, že by to z řádně sledované výuky nevěděla.
Maturita z odborných předmětů je problém, ale taky se nedá dát zadarmo. Ale dá se dodělat dodatečně.

Další odpovědi
Ametyst

Je to nesmysl. Času je dost, jen ta praxe chybí a není dovolena. Představíte si chemika, který neví, jak se zachází s chemikáliemi? Také mě mrzí, když někteří rodiče nejsou na straně učitelů, ale chrání své děti, aby snad nebyly přetěžované. Učitelům ztěžují práci. Děti pak vidí, že si mohou mnoho dovolit, místo aby se učily.

Mc Merkurion

… jenže to, že děcka nic neumějí, není chyba pandemie, ale školství >>> problém je delší dobu, neumíme matiku, tak raději zrušíme maturu, co chceš, učitelé uměj jen stávkovat kecat do politiky a ti co za něco stáli, už dávno ve školství nepracují …
… je úplně jedno, jaká ta matura bude, stačí sledovat nynější absolventy >>> ten cár papírů se dává snad jen za docházku …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.