Avatar uživatele
dudu

Řeší popsanou situaci směrnice Českých drah?

Včera jsem cestoval vlakem z Brna do městyse Svitávka. Na spoj byla vypravena moderní soupravu Panter. V cílové stanici nás vystupovalo jen několik a v košili stejnokroje s krátkými rukávy vyšel na peron též pan průvodčí. Ihned mě zaujal tím, že dal znamení k odjezdu, ale tlačítkem si zavřel dveře. Vzápětí se vlak rozjel a nezastavil ani poté, kdy průvodčí mával, pískal a volal na strojvůdce. Nebohý sirotek chvíli připomínal solný sloup, ale posléze přešel na protější nástupiště aby vyčkal zpáteční spoj na Brno.
Už jste snad někdy zažili podobný příběh a jak dle vás asi na tento drobný přešlap reagoval šéf průvodčího?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? quentos, johana 56, Emefej, gagaga, gecco před 3064 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Jak to řeší směrnice nevím. Měl jsi to natočit, byl bys na Primě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

😉
Jako fórek vynikající…
😉
Ale zda to nějaká směrnice řeší, netuším, toto – stahlavsky@gr.cd.cz – je přímý mail na hlavního tiskového mluvčího…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Také nevím, ale něco podobného jsem zažil v Praze (byl jsem skoro svědkem, kdybych zrovna nebyl do něčeho začtenej). Holešovice-zastávka je zastávka v dost prudké zatáčce, průvodčí musí popojít dost daleko od vlaku aby viděl na celou soupravu a strojvůdce viděl naněj. Po odpíslání nestihl doběhnout do soupravy a vlak se rozjel bez něj. Slyšel jsem dost zuřivé pískání a vlak zastavil tak po 50 metrech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

to ještě jde, viděl jsem ale že mašinfíra vystoupil z lokomotivy a ta mu odjela. No nezabrzdil ji. To je horší než vlak bez průvodčího.

A co se týče průvodčího tak pokud je jeho nadřízený rozumný tak z něj měl akorát prdel. Popř mu strhne něco z platu. Ale kdo ví ,nejsem zaměstnanec ČD.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dudu

Kolego gecco, to není fórek, to se opravdu stalo. Bohužel jsem na událost, namísto abych ji natočil jak radí Emefej, koukal jak nemocné tele.

před 3064 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Jasně, rozumím – nejlepší fórky jsou ze života…
😉

před 3064 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek