NoFear

„Rep range“ znamená opakování nebo počet opakování (sérii)?

Opakování při posilování znamená, kolik pohybů najednou udělám s činkou, kolikrát ji zvednu nahoru-dolů (např. 12×). Série znamená kolik celkem opakování udělám (např 6×12).
Ale co znamená „rep range?“ Je to počet zdvihů v tom opakování, nebo je to počet opakování neboli série. Nevím, jak se anglicky řekne opakování a jak série, jestli je to „series“, nebo jinak (ve spojistosti s posilováním). Rep range mi překladač překládá jako rozsah opakování, takže to chápu tak, že je to jen počet zdvihů v jednom opakování, ale nevím to s jistotou.

Kategorie: Sport (posilování) a cizí jazyk

Odpovědi
quentos

Zde toto spojení definují jako „počet zdvihů v jedné sadě (cviků)“, tzn. když si jednou zacvičíte, kolikrát za takové „jedno zacvičení“ zvednete činku.

Zdroj: https://jcdfit­ness.com/2017/03­/sets-reps/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.