Zubejda

Renovace povrchu dveří

Zajímá mne,zda je lepší staré dveře nechat opět nalakovat emailem,nebo nechat nalaminovat? Je to laminování trvanlivé?
Máte s tím někdo nějakou zkušenost?Děkuji.
Doplňuji:
Zajímá mne hlavně,zda se ta folie neošoupává kolem kliky a zámku,což dělá email.

Nejlepší odpověď
anonym

Já to řešil tak,že staré dveře jsem vyhodil a koupil nové,proto že když mi byla sdělena cena za renovaci,upustil jsem od ni.

Další odpovědi
mosoj

Volil bych tu renovaci laminováním ( potažení folií).
Je to daleko více estetičtější a cenově se to od lakování moc lišit nebude. Pokud to nebude stejné.
O problémech s odstraňováním starého laku se zde již psalo.

Trvanlivost a odolnost bude jako u kuchyňských dvířek.

Drap

Laminování je poměrně drahé. V porovnání s lakováním však má několikanásobnou životnost.

mojitek

Proč by měly být dveře znovu nalakovány emailem?Sundejte starý email -třeba horkovzdušnou pistolí a špachtlí-to zvládne opravdu každý.Místo emailu použijte např. silnovrstvou lazuru.Dveře vydrží a bude vidět i struktura dřeva.Lamino je jen zoufalá umělá hmota..

tom004

Podle mne v té otázce chybí to podstatné. O jaké dveře se jedná,vnitřní,vcho­dové(venkovní),ap­.,a z jakého jsou materiálu,masív,la­ťovka,ap.

pavouk1971

Možností je mnoho vzhledem k tomu,že v součastné době je na trhu k dostání mnoho druhů barev a folií.Záleží,kolik chcete do dveři investovat.Prac­nější,ale dle mne nejhezčí je dveře celkově zbavit starého mátěru(např.jak podotkl zde již jeden horkovzdušnou pistolí)a pak pro zachování kresby dřeva použít i bezbarvý lak.Co se týče folií,tak vím,že cena za za standartní dveře bez latiček je cca 1500,–kč.U intriérové folie nedochází k ošopání na vchodové dveře je třeba instalovat speciální exteriérovou folii,u které též nedochází k oděru standartním způsobem používání.