Zubejda

Renovace dveří podruhé

V prvním dotazu na volbu při renovaci dveří mi nick Mojitek radil sundat email a natřít lazurou.Ovšem -co s těmi futry?Jsou kovová.
Nick Mojitek si nepřeje být kontaktován,tak se musím ptát opět touto cestou a třeba se i někdo další ozve,děkuji.
Ještě doplňuji,že se jedná o dveře z 30.tých let,konstrukce je z hranolů,mezi nimi papírové voštiny a navrch je deska z dýhované překližky,jestli to hodnotím správně.Jedny dveře jsou vchodové do bytu,ostatní vnitřní bytové.

Nejlepší odpověď
Drap

Futra buď natřít, nebo obložit.

Další odpovědi
tom004

Kovové zárubně lze renovovat odstraněním starého nátěru broušením,použitím rozpouštědla,ap­.Nejlépe poradí v příslušné prodejně barev a laků.U dveří bych volil,někdo to už doporučil,výměnu za nové.Podle mne se tak staré dveře nevyplatí renovovat. Bude to stát dost peněz a dveře budou pořád staré.Papírová výplň(voštiny),za ta léta už určitě ztratila tepelné i zvukové izolační vlastnosti.Totéž bude určitě podobné i u dřevěného rámu dveří.U vnitřních dveří se nabízí i použití,podle možností, posuvných,nebo shrnovacích dveří.Výběr různých druhů a typů je dnes poměrně velký.

mojitek

Tak ze 30.let bych dveře rozhodně nelaminoval.To je jako kdybyste na autoveterána dával spojlery..
No jinak ta kovová futra a panty se dají taky sundat horkovzdušnou pistolí a špachtlí.Půjde to o něco hůř,protože teplo se na kovu "rozleze"protože je vodivé,ale půjde to.Flexou nebo podobně bych to nedělal-zbyly by tam mechanické rýhy.A vykašlal bych se na nějaký natírání emailem atd.Lepší a rychlejší je futra nastříkat klasickým akryl.sprejem(zá­kladovkou a pak vrchním lakem.Ty dveře-pokud je to překližka,tak bych je natřel tou silnovrstvou lazurou(radši rozředit troškou vody),natřít třeba 3 krát,mezi natíráním (po cca 30 min lehce přebrousit jemným smirkem aby se natírala další vrstva na hladký povrch).Nebojte se toho,zvládne to i amatér.Struktura dřeva pod lazurou bude vidět,výsledný efekt stojí za to.