Retko

Relevance vysledku vyhledavani na internetu, pomůžete?

Pisu esej na podobne tema. Chtel bych poprosit o pomoc pri hledani informace.

Zajima me podrobnejsi popis o relevanci ve vyhledavacich, co to je, jak to funguje. Detaily s tim souvisejici. Jake jsou moznosti zlepseni vysledku. Apod.

Budu vdecny za kazdou pomoc.

Nejlepší odpověď
anonym

To je opravdu velmi složitá problematika, „výsledek vašeho dotazu na Google je relevantní pokud hned mezi prvními odkazy najdete přesně odpověď na to co hledáte“ …

nástrojů na zlepšení relevance odpovědi na zadané dotazy je mnoho, například pomocí prioritizace částí textu stránek pomocí sémantiky html dokumentu … to je však jen triviální začátek, mnoho z agoritmů které relevanci odpovědi zajišťují jsou utajené a google je nepublikuje.

svůj díl na tom má vždy i tvůrce stránky který vyhledávači napomáhá pomocí klíčových slov, vhodné symantiky dokumentů = SEO (seo lze bohužel i zneužívat a často se tak stává).

relevantní odpoved na dotaz „olomouc“ může být odkaz na mapu, nebo odkaz na video z turistického portálu nebo odkaz na olomoucký magistrát, stejně tak jako informace o tom jaké je zrovna v olomouci počasí, a co se naposled událo … není to exaktní problematika

relevantní odpověď může vyhledávač získat i tehdy, když samotný dotaz podrobí analýze a snaží se rozpoznat jeho smysl. Mnohdy tak vyhledávač prioritně ani nevyhledává, ale počítá, nebo překládá … to když do googlu zadáte dotaz 10 + 10 nebo třeba „120 dolarů v eurech“ … mistrem v tomto podoboru je wolframalpha.com

obecně však nejmocnějším a veřejně známým a zdokumentovaným nátrojem pro tento účel je tzv. PageRank… k tomuto pojmu zde http://www.jak­psatweb.cz/se­o/pagerank.html