Kuro

Poradíte, jak se počítá relativní chyba se 100 %?

Dobrý den, nějak nerozumím jak se počítá… relativní chyba..?
Nebo spíš, jak se to počítá se 100% (obrázek)

Sa = 0,04
aritmetický průměr a = 10,138

Zkoušel jsem tedy vydělit, a výsledek jakoby vykrátit 100, což byl výsledek pěkně vypadající (0,4%), to samé provedl u béčka, u toho mi došlo, že už je něco špatně :D

Takže vydělit bych snad uměl, jen nevím jak pak počítat s těmi procenty.
(kdo ví, jestli to mám vůbec správně zapsané)

Původní neotázka
Relativní chyba (procenta), výpočet

Odpovědi
klumprt

Přesně tak. Kdoví, jestli to máš správně napsané. S áčkem to máš dobře (po zaokrouhlení), ale jak to máš s béčkem, nelze bez použití nadpřirozených metod posoudit.

Kelt

Máš stejné vzorce, jen v tom druhém máš jiné indexy. Tak dosaď stejně jako do prvního příkladu.